אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיסטון, הפניקס וכלל הגישו הצעה משותפת לרכישת מפעילת כביש 6 צילום: עמית שעל

קיסטון, הפניקס וכלל הגישו הצעה משותפת לרכישת מפעילת כביש 6

הקרן מציעה לרכוש 64.5% ממניות המפעיל מידי אלון ואפריקה נכסים; כלל ביטוח והפניקס יקבלו אופציהלרכישת 32.6% מהמניות

02.05.2019, 19:56 | גולן חזני
המתחרות על כביש 6 חזרו להצעה משותפת: קרן קיסטון של גיל דויטש, רוני בירם ונבות בר, הגישה הצעה מתוקנת עם הפניקס וכלל ביטוח, לרכישת חלקן של אפריקה השקעות ואלון ישראל בחברת המפעיל של כביש 6 לפי שווי פעילות של 336 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה גבוהה ב-4 מיליון שקל מההצעה הקודמת וב-10 מיליון שקל מההצעה הראשונה שהגישה קיסטון למחזיקי האג"ח של אפריקה.

בהצעה החדשה קיסטון מציעה לרכוש את 64.5% ממניות המפעיל מידי אלון (29%) ואפריקה (35.5%) שנשלטות בידי מחזיקי האג"ח שלהן לאחר שהגיעו לחדלות פירעון. כלל ביטוח והפניקס שהגישו הצעה מתחרה לקיסטון, סיכמו עם הקרן כי במידה שהצעתה תתקבל, הן יקבלו אופציה ל-30 יום לרכישת כ-32.6% מהמניות, כלומר מחצית מהמניות שתרכוש קיסטון; בעקבות כך, חלקה של הקרן יעמוד על 21.4% ויתרת האחזקה תוחזק ע"י שיכון ובינוי - שהסכימה אף היא להסדר המוצע - שתממש זכות סירוב ל-11.2% מהמניות ותעלה לאחזקה של 46%.

כביש 6, צילום: עמית שעל כביש 6 | צילום: עמית שעל כביש 6, צילום: עמית שעל

החבירה של שתי הקבוצות שניהלו קרב השמצות פורסמה לראשונה ב"כלכליסט".

ברק בנסקי, סמנכ"ל בכיר, מנהל אגף השקעות עמיתים בכלל ביטוח, ציין: "אנו סבורים כי ההצעה המשותפת עם קרן קיסטון מייצרת ערך לכל הצדדים. בעלי האג"ח יזכו להצעה כספית משופרת מהצעת הקרן המקורית והאחרונה, וודאות להליך מכירה מהיר. עמיתי כלל ביטוח ופיננסים והפניקס יזכו באפשרות להשקעה בחברת מפעיל של נכסי תשתיות לאומיים, המניבה תשואה הולמת המתאימה לתיק חיסכון ארוך טווח".

נבות בר, מנכ"ל ושותף בקרן קיסטון: "אני מברך את כלל והפניקס על הנכונות לעסקה מהירה. מחזיקי האג"ח יקבלו תמורה מלאה והוגנת על אחזקתם. מדובר בנכס איכותי ובהשקעה אטרקטיבית שעד היום היתה שמורה למספר מצומצם של שחקנים, אחזקותיה של קיסטון יאפשרו לגופים רבים ולציבור להיכנס להשקעות איכותיות בעולם התשתיות וליהנות בהמשך הדרך מהשקעה סחירה שתהנה מההטבות מס במודל של קרן ריט".

חגי שרייבר, סמנכ"ל, מנהל כספי העמיתים בהפניקס, מסר: "אנו שמחים על ההזדמנות להיות חלק מהצעה משופרת לבעלי החוב של חברת אפריקה השקעות. המהלך מוכיח שגופים מוסדיים, כדוגמת הפניקס וכלל, צריכים להיות מעורבים בניצול הזדמנויות השקעה בנכסים איכותיים כדוגמת המפעיל של כביש 6, המוחזקים ע"י חברות בהסדר. המעורבות היא מכרעת לשיפור תהליך המימוש של נכסים בחברות אלו לטובת העמיתים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות