אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירי בגבול עזה: חייל נפצע בינוני וחיילת נפצעה קל צילום: הרצל יוסף

ירי בגבול עזה: חייל נפצע בינוני וחיילת נפצעה קל

במסגרת ההפגנות השבועיות על גדר המערכת נורו יריות לעבר כוח צה"ל. החיילים פונו לבית החולים סורוקה. בתגובה תקף צה"ל עמדה צבאית של חמאס ברצועת עזה. קודם לכן נפצעו ארבעה פלסטינים במהלך ההפגנות, ובלוני תבערה הציתו שתי שריפות באזור שדות נגב

03.05.2019, 20:16 | ynet
חייל נפצע בינוני וחיילת נפצעה קל לאחר שנורו יריות לעבר כוח צה"ל במסגרת ההפגנות השבועיות של צעדות השיבה היום (ו'). צה"ל הגיב בירי טנקים, ולאחר מכן תקף כלי טיס של חיל האוויר עמדה צבאית של חמאס בעזה. החיילים שנפצעו פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. קודם לכן נפצעו כמה פלסטינים מירי צה"ל. מוקדם יותר היום השתלטו צוותי כיבוי על שתי שריפות שפרצו באזור מועצת שדות נגב בסמוך למושב תקומה ונגרמו ככל הנראה מבלוני תבערה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר צה"ל נמסר: "כלי טיס של צה"ל תקף עמדה צבאית של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר כוח צה"ל בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, ממנו נפצע לוחם צה"ל באורח בינוני וחיילת נוספת באורח קל מאוד. הפצועים פונו להמשך טיפול".

התפרעויות בגבול עזה (צילום ארכיון), צילום: איי אף פי התפרעויות בגבול עזה (צילום ארכיון) | צילום: איי אף פי התפרעויות בגבול עזה (צילום ארכיון), צילום: איי אף פי

גם לפני יומיים פרצה שריפה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול בעקבות בלון תבערה, ובתגובה תקף צה"ל יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בצפון רצועת עזה. לאחר התקיפה של צה"ל ברצועה נשמעו שתי התרעות צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב, וזוהו שני שיגורים משטח הרצועה לעבר ישראל. ביום שני האחרון שוגרה רקטה מהרצועה לעבר שטח ישראל והתפוצצה בלב ים מול חופי אחת הערים בדרום.

ההפגנות מתקיימות משך המשא ומתן להסדרה בין ישראל לחמאס. הארגון שמנסה להפר את השקט גם בימים האחרונים ולחבל בניסיונות להרגיע את השטח הוא הג'יהאד האיסלאמי. צה"ל עוקב אחריו ביתר שאת ובעיקר אחרי מפקדיו ברצועת עזה.

במערכת הביטחון אף נערכים לאפשרות של חידוש הירי הרקטי לעבר ישראל במהלך החודש הקרוב שבו יצוינו כמה מועדים רגישים, בהם יום העצמאות, יום הנכבה, הרמדאן ותחרות האירוויזיון שתיערך בישראל. השבוע פרס חיל האוויר סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ, כחלק מההיערכות המוגברת לקראת השבועות המתוחים הקרובים.

אתמול זימנה מצרים בבהילות משלחת רמת דרג מחמאס ומהג'יהאד האיסלאמי, זאת כדי לקיים היום שיחות עם בכירי המודיעין המצרי כדי לנסות ולהנמיך את גובה הלהבות ואת החשש מפני הסלמה אלימה נוספת. לשיחות היום הגיע גם מנהיג הג'יהאד האיסאלמי זיאד נחאלה.

המשלחות של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי דורשות לקיים את השלב השני של הבנות ההסדרה, שכולל בין היתר גם הכנסת כסף לרצועת עזה לתשלום מענקים למשפחות נזקקות. יצוין כי ביום ראשון הקרוב יחל כאמור חודש הרמדאן ובאותו שבוע יצוינו בישראל יום הזיכרון ויום העצמאות. מצרים מעוניינים להגיע לשבוע רגיש זה עם הבנות חלקיות לרגיעה בין שני הצדדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות