אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל לפידות - השותף של אלשטיין, ארקין וגבאי בכלל ביטוח צילום: שאול גולן

חשיפת כלכליסט

אייל לפידות - השותף של אלשטיין, ארקין וגבאי בכלל ביטוח

מנכ"ל הפניקס היוצא הוא הגורם שקיבל אופציה לרכישת 5% ממניות כלל ביטוח בהסכם של מורי ארקין ויקיר גבאי שרכשו כל אחד 5% נוספים מהחברה. לפידות אמור להשקיע ברכישת המניות כ-140 מיליון שקל - הוא יקבל הלוואה על 90% מהסכום

03.05.2019, 19:55 | גולן חזני

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס היוצא יחזיק ב-5% ממניות כלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי לפידות הוא הגורם השלישי בקבוצת מורי ארקין ויקיר גבאי שרוכשים עד 15% ממניות כלל ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול פרסמה אי.די.בי פיתוח שבשליטת אדוארדו אלשטיין כי מכרה 10% ממניות כלל ביטוח לשני משקיעים, ואופציה לרכישת 5% נוספים למשקיע שלישי. המשקיע השלישי הוא איל לפידות מנכ"ל הפניקס היוצא. לפידות התפטר השבוע מתפקיד מנכ"ל הפניקס ועזב את משרדי הפניקס. הוא מונה למנכ"ל שיכון ובינוי, ומינויו אמור להיות מאושר באסיפת בעלי מניות עם עלות שכר ואופציות גבוהים במיוחד.

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס היוצא, צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס היוצא | צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס היוצא, צילום: אביגיל עוזי

לפידות אמור להשקיע ברכישה 140 מיליון שקל ויקבל הלוואה על 90% מהסכום. את יתר עלות המניות, הוא יביא מהונו העצמי. לפידות אמור לקבל את ההלוואה לרכישת המניות מאי.די.בי והאופציה היא ל-120 יום, כשלפידות צפוי כמובן לממש אותה. אופציה נוספת שעומדת לארקין וגבאי היא להגדיל את אחזקתו של אחד מהם ב-3% נוספים. יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת צפוי לאשר את האחזקה של השלושה.

לפידות הוביל את הפניקס לזינוק בשווי החברה בשבע השנים שבהן כיהן כמנכ"ל והפך אותה לחברה המובילה בשוק לצד הראל ביטוח. מאז נודע על מינויו לשיכון ובינוי זינק שווי החברה במיליארד שקל.

השליטה בפניקס נמכרה לקרנות סנטרברידג' וגאלאטין תמורת 1.6 מיליארד שקל. לפידות לא חבר לשתי הקרנות בפניקס, ועתה נראה כי ינסה להציף ערך בכלל ביטוח. עם זאת, לא ברור אם יכהן בתפקיד ניהול וביצועי בכלל וההערכות הן שירצה לכהן כמנכ"ל שיכון ובינוי במקביל. האחזקה בכלל צפויה להיות פיננסית מבחינתו, כ-4.99% כדי לא להיות תלוי במגבלות חוק הריכוזיות שכן שיכון ובינוי היא תאגיד ריאלי מהותי. אתמול זינקה מניית כלל ביטוח במסחר בת"א ב-7%. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות