אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון מתכנן השקעה בקנאביס רפואי: "בקרוב נדווח באילו חברות" צילום: עמית שעל

עמוס לוזון מתכנן השקעה בקנאביס רפואי: "בקרוב נדווח באילו חברות"

לוזון נדל"ן תשקיע 10% מההון העצמי שלה בחברות ציבוריות - 8.5 מיליון שקל נכון לדוחות 2018 - כאשר הכוונה היא להפנות חלק מהסכום להשקעה בחברה העוסקת בתחום הקנאביס; לוזון: "נאתר ה-3-2 חברות ששיש להן עתיד ובהן נשקיע. העולם הולך לשם ואי אפשר להישאר מאחור"

05.05.2019, 11:09 | צלי גרינברג ומיקי גרינפלד

גם עמוס לוזון מתקרב לקנאביס: חברת לוזון נדל"ן שבשליטתו מודיעה כי לפי החלטת הדירקטוריון, בכוונתה לבצע מעת לעת השקעות בניירות ערך של חברות ציבוריות, ובכלל זה בחברת ציבורית העוסקת בתחום הקנאביס הרפואי - מניית לוזון נדל"ן מזנקת בבורסה בעקבות ההודעה.   

קראו עוד בכלכליסט

"בכוונת החברה, בכפוף להתקיימות תנאים מתלים, לבצע השקעה בנייר ערך של חברה ציבורית העתידה לעסוק בתחום הקנאביס הרפואי", נאמר בדיווח.

לוזון נדל"ן מסייגת שהסכום הכולל של השקעותיה בחברות ציבוריות אחרות לא יעלה על 10% מההון העצמי שלה ושלא תתבצע השקעה בחברה אחת בסכום העולה על 7.5% מההון העצמי שלה. כמו כן, החברה מבהירה כמקובל שאין וודאות בדבר ביצוע ההשקעה העתידית האמורה.

נכון לדוחות 2018, ההון העצמי של לוזון נדל"ן עמד על 85,751,000 שקל, כך שלפי הכללים האמורים בדיווח החברה יכולה לפנות כ-8.57 מיליון שקל להשקעות בחברות ציבוריות ו-6.4 מיליון שקל מהסכום בחברה אחת.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר לוזון כי המטרה היא היא לאתר פעילות חדשה ללוזון נדל"ן ולהתקדם עימה קדימה: "פונות אלינו חברות קנאביס שקמו כמו פטריות אחרי הגשם, אבל נכון לעכשיו החלטנו להשקיע בעיקר במניות. נדאג לאתר את ה-3-2 חברות שיש להן עתיד ובהן נשקיע. לאחר שאוציא את הפעילות היחידה שנמצאת כרגע בחברה, נדל"ן בלוגאנו, נישאר עם שלד שיחזיק כ-80 מיליון שקל בקופה, והסבירות היא שבזמן המתאים נכניס פעילות פרטית, שתהיה פעילות צומחת עבור החברה.

אני בוחן את החברות והשוק, ומביא כל דבר לעיונה של זיוה פתיר, מנכ"לית מכון התקנים לשעבר, שהיא דירקטורית בחברה וכימאית במקצועה. העולם הולך לשם ואי אפשר להישאר מאחור כאילו אני הגאון מוילנה שיודע הכל. כרגע אין לי עניין לספר איזו חברה אני עתיד לקנות את מניותיה כי זה יעלה את המחיר, אבל בקרוב נדווח על כך".

עמוס לוזון מכהן כיו"ר ומנכ"ל בלוזון נדל"ן, הנסחרת בבורסה בת"א בשווי של 48 מיליון שקל (לפני הזינוק היום)  - החברה שלטת על ידי לוזון קבוצה (69.5%), שאגרות החוב שלה נסחרות בתשואות של 7.1% (אג"ח ח'), 9% (ז') ו-11.1% (ו').

עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן עמוס לוזון | צילום: אוראל כהן עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות