אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זמן הסוללה באייפון נמוך ב-30% ממה שהבטיחה אפל צילום: Which?

זמן הסוללה באייפון נמוך ב-30% ממה שהבטיחה אפל

ארגון צרכנים בריטי בחן תשעה דגמי אייפונים וגילה שזמני השיחה האמיתיים נמוכים בכ-30% ממה שהציגה החברה. גם מכשירי HTC לא עומדים בהבטחות היצרנית; מכשירי סוני, לעומתם, מציגים זמן שימוש ארוך ב-50% משפרסמה החברה

05.05.2019, 13:15 | רפאל קאהאן

זמן הסוללה של האייפון נמוך בפועל משמעותית ממה שמבטיחה היצרנית - כך מגלה מחקר חדש של ארגון הצרכנים הבריטי ?Which. המחקר פורסם אמש (ש') וכלל ניתוח של ההבדלים בין זמן הסוללה שמבטיחות יצרניות מובילות, ובין זמן הסוללה של הטלפונים בפועל. לצד אפל, נטען שגם HTC הטייוואנית מציגה נתונים טובים יותר ממה שמתאפשר בשטח.

קראו עוד בכלכליסט

הניתוח בוצע במעבדות הארגון, במתודה פשוטה ביותר: החוקרים הציבו טלפונים עם סוללה מלאה, חייגו למספר והשאירו את המכשירים מחוברים עד שהסוללה אזלה. זמן השיחה המירבי הוא אינדיקציה ליעילות הטלפון והסוללה, ומדובר בנתון שיצרניות מפרסמות באופן רשמי. זאת, בעוד שימושים אחרים (ניווט, משחקים, יישומי מדיה חברתית ועוד) הם קשים יותר לכימות ולכן לא מתחייבות היצרניות בנוגע אליהם.

מתוך הדו"ח של אתר ?Which, צילום: Which? מתוך הדו"ח של אתר ?Which | צילום: Which? מתוך הדו"ח של אתר ?Which, צילום: Which?

המחקר כלל תשעה דגמי אייפון מהשנים האחרונות, ובמהלכו גילו החוקרים שזמני השיחה נמוכם בכ-30% ממה שהבטיחה אפל בפרסומיה. HTC, לצידה, הציגה זמני שיחה נמוכים בכ-5%.

נתון נוסף שנבחן הוא זמן הגלישה; בבדיקה זו גלשו כל המכשירים אל אותו האתר ורכיב תוכנה ביצע פעולות פשוטות באתרים - הקלקה על קישורים ושימוש במחוות כדי לנווט באתר. במקרה זה בלטו מכשירי סוני, ודווקא לטובה: הם הציגו זמן שימוש ממוצע של 16 שעות, בעוד היצרנית התחייבה רשמית לכ-12.6 בלבד.

אחרי סוני בלטו סמסונג ונוקיה: מכשירי סמסונג הציגו זמן שימוש בפועל של כ-23.3 שעות לעומת כ-21.1 שעות בממוצע בהצהרות היצרנית. נוקיה הציגה נתון מעט יותר נמוך 18.2 שעות בפועל לעומת כ-16.9 שעות בפרסומים הרשמיים. הנתון של HTC עמד על כ-19.6 שעות לעומת 20.5 שעות שהחברה דיווחה. אצל אפל ההבדלים היו המשמעותיים ביותר ועמדו על כ-14.8 שעות שימוש בפועל לעומת כ-19.4 שעות שדווחו בפרסומי החברה.

זמן השימוש מושפע מאופי השימוש

בעקבות פניית הביזנס אינסיידר, הגיבה אפל ומסרה שאין בידיה את מתודולוגיית הבדיקה המדויקת של ?Which ועל כן היא מנועה מלהתייחס, ושניתן לבחון את המתודולוגיה שלה עצמה באופן זמין ברשת. HTC מסרה שהבדלים בין אופי השימוש והגדרות המכשיר מניבים הבדלים גדולים בביצועי הסוללה.

חשוב לזכור שמבחני ביצועי סוללה תלויים במשתנים רבים; למשל, פריסת האנטנות של ספקית הסלולר, האפליקציות שרצות ברקע, בהירות המסך, ההתראות שהגדיר המשתמש שברצונו לראות ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות