אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארגני התיירות: "אין ביטולים מצד התיירים" צילום: רועי עידן

מארגני התיירות: "אין ביטולים מצד התיירים"

לדברי מנכ"ל הלשכה, יוסי פתאל, גם בסבב הקודם לא היו ביטולים. "תיירים שאמורים להגיע בימים הקרובים כבר מחוייבים לשימוש בכרטיסי הטיסה שרכשו ולא ימהרו לבטל", אמר

05.05.2019, 13:01 | תומר הדר

למרות האירועים בדרום, לשכת מארגני תיירות נכנסת הודיעה לפני שעה קלה כי "לא התקבלו כל בקשות לביטולים מחו"ל וכמו כן לא דווח על תיירים שביקשו להקדים את חזרתם מישראל". הלשכה היא הגוף היציג בתחום התיירות הנכנסת לישראל.

לדברי מנכ"ל הלשכה, יוסי פתאל, "לפני מספר חודשים חווינו סבב דומה בו נורו כ-500 טילים ובאותו זמן אף נערך מבצע המנהרות בצפון. גם אז לא היו ביטולים או שינויים. חודש מאי הוא חודש שיא השנה בתנועת התיירים לישראל ואנחנו מעריכים לאור ניסיון העבר, שכך גם ישאר - בד״כ סוכנים מחו״ל שואלים לגבי קבוצות עתידיות בעוד מספר חודשים, תיירים שאמורים להגיע בימים הקרובים כבר מחוייבים לשימוש בכרטיסי הטיסה שרכשו ולא ימהרו לבטל. אם יתאמתו ההערכות שהסבב הנוכחי יסתיים ביממה הקרובה, אנו מצפים שלא יהיו כל שינויים ונמשיך לקבל את כל מי שתכנן לבקר בארץ".

יוסף פתאל, ראש לשכת מארגני תיירות נכנסת , צילום: ארן דולב יוסף פתאל, ראש לשכת מארגני תיירות נכנסת | צילום: ארן דולב יוסף פתאל, ראש לשכת מארגני תיירות נכנסת , צילום: ארן דולב

את דברי פתאל מחזקים גם משכירי דירות המשתמשים בשירותי Airbnb. אחד מהם אמר: "הקיץ כאן והביקוש בשיא. אני לא רואה שום ביטולים, נהפוכו, יש לי תור על כל דירה שעלולה להתפנות".

באשר לדרישה לדירות לפני האירוויזיון, הוא מדגיש כי "התיירות שמגיעה בקיץ לא קשורה בהכרח לאירוויזיון, אלא לתל אביב ולקיץ הישראלי. אנו נוטים להתרגש מן האירוויזיון יתר על המידה ולכן עלולים להתאכזב אם נחשוב שהתיירים מגיעים בגלל התחרות עצמה. בל נשכח שחלק גדול מהתיירים והאוכלוסיה באופן כללי לא ממש מביעים באירוויזיון עיניין".

בתוך כך מנצלים המלונאים את המצב כדי להיטיב עם תושבי הדרום. במסגרת זו תעניק רשת קראון פלאזה הנחה של 20% במלונות הרשת באמצע השבוע לתושבי הדרום ו 15% בסופי שבוע. בקראון פלאזה ירושלים תעמוד ההנחה על 20% כל ימות השבוע. גם ברשת מלונות דן יעניקו הנחה של 20% לתושבי הדרום המתגוררים מאשדוד ודרומה. ההטבות, יש להדגיש, ניתנות על בסיס מקום פנוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות