אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגשו תצהירי שירה רבן ובעלה רועי בתביעה נגד שרה נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

הוגשו תצהירי שירה רבן ובעלה רועי בתביעה נגד שרה נתניהו

לפני כשנה וחצי הגישו השניים כתב תביעה מתוקן נגד נתניהו, בו פירטו את טענותיהם באשר ליחס שקיבלה רבן בעת עבודתה בבית ראש הממשלה; דורשים 225 אלף שקל. רבן: "לא קל עבורי לתבוע את הגב' נתניהו בשל אמונתי ודתי"

05.05.2019, 13:38 | משה גורלי

"את גוש של כלום", "אני לא אוהבת שהולכים, אני אוהבת עובדים רצים", "לו הייתי יודעת שאת כזאת נמוכה לא הייתי מקבלת אותך לעבודה". אלו הם חלק מהעלבונות שספגה שירה רבן ממעסיקתה, שרה נתניהו, ומפורטים בתצהירים שהגישו היום (א') רבן ובעלה רועי בהמשך לכתב התביעה המתוקן שהגישו לפני שנה וחצי, באמצעות עורכי הדין נעמי לנדאו ואורן גרוס.

קראו עוד בכלכליסט

שרה נתניהו, צילום אוראל כהן" שרה נתניהו | צילום אוראל כהן" שרה נתניהו, צילום אוראל כהן"

"לא קל עבורי לתבוע את הגב' נתניהו או מי ממשרד ראש הממשלה, וזאת בשל אמונתי ודתי והמגבלות המוטלות עלי כחלק מהעדה החרדית בירושלים", כותבת רבן בתצהירה ומצרפת את המסרונים שהחליפה בזמן אמת עם אחותה טליה בורוך ועם נילי קדוש, העובדת השנייה שעבדה עמה בקומת המגורים של משפחת נתניהו. "נילי חלקה עמי את היחס המחפיר מגב' נתניהו כל תקופת עבודתי, ובפניה מצאתי את העוז לשתף בנעשה", כותבת רבן בתצהירה.

קדוש זומנה לעדות, ואם תתמוך ברבן והמסרונים יתקבלו כתיאורי אמת מזמן אמת, יהא בכך חיזוק משמעותי לנראטיב התביעה.

"החל מאותו רגע הפכו חיי העבודה לחלום בלהות וסיוט של ממש! כך כתבתי לאחותי טליה בורוך הודעת SMS מיום 3.9.2017: 'אני גמורה העבודה שם מוחקת את הגוף והבריאות אני ממש מקווה שהשם יתן לי כוחות'". נכתב בתצהיר.

מלבד קדוש זומנו לעדות גם רבקה פאלוך, הממונה על המגזר החרדי במשרד ראש הממשלה, ראש הסגל יואב הורוביץ ואב הבית אפרים אזולאי. שלושתם, לפי כתב התביעה, היו מעורבים גם בגיוסה של רבן לעבודה וגם בניסיונות למזער את נזקי עזיבתה, לנסות להשתיקה ולשלבה כפיצוי בשירות המדינה.

תצהירה של שירה רבן, שחוזר על עיקרי תביעתה, נתמך בתצהירו של בעלה רועי. רבן יצאה לעבוד כדי לפרנס את המשפחה לאחר שבעלה החליט להקדיש עצמו ללימודים בכולל. "שירה סיפרה לי שראתה את הגברת במצבים לא טובים ומפחידים ושהיא נראית כשיכורה ועיניה אדומות וזולגות דמעות ושהיא מדברת שטויות לעצמה בנוכחותה של שירה", כותב רועי.

רבן הייתה בת 24, אם לשלושה, שעבדה בקומת המגורים בבית נתניהו בין התאריכים 3.9.2017 ו-1.10.2017, מתוכם רק 13 ימים בצמידות לנתניהו. למרות זאת, היא תובעת 225 אלף שקל ודרישה להצהיר "כי אין לאפשר לגב' נתניהו להעסיק בין במישרין ובין בעקיפין, עובד/ת זה או אחר, ללא פיקוח צמוד של עובד משרד ראש הממשלה או משרד אחר של המדינה".

רבן מתארת את יום סיום עבודתה, שהחל בתקרית סביב פריקת מזוודת נעליים. "נתניהו לא הרפתה, ובסערת רגשות התקרבה אלי בצעקות שבר, עד אשר הרימה יד בכדי להכות אותי", נכתב בתצהיר, "הגב' נתניהו נראתה מפחידה עם עניים אדומות וזולגות דמעות וכשהתקרבה אלי יכלתי להריח את ריח האלכוהול מפיה. כשהיינו צמודות במרחק אפס, או אז הרימה הגב' נתניהו את שתי ידיה, כנראה, בכדי להלום בי, ואני ניצלתי את ההזדמנות, התכופפתי וחמקתי מתחת לידיה המונפות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
גם את התיק הזה יסגרו בדרך יצירתית
ראה את המסלול המיוחד שבנו לשרה נתניהו בתיק המעונות. במקום לערוך משפט פומבי...מעבירים את הדיונים לחדר צדדי ושם מתנהל משא ומתן בין הפרקליטות לעורך הדין של שרה נתניהו .למה אזרח רגיל לא מקבל חדר צדדי? והכל בסיוע של השופטים . בפעם האלף...הגיע זמן לזמן שופטים לחקירות ולבדוק מהלכים כאלה ואחרים. לעצור את המדרון החלקלק שהם הובילו אותנו
יוני  |  08.05.19
33.
כתב האישום נגד הגב' שרה נתניהו.
לגב' רבן שירה ולרועי. לדעתי אתם עושים טעות חמורה בענין התלונות שלכם וכתבי האישום נגד הג 'נתניהו זה בושה וחרפה מצידכם על כל לשון הרע ורצח אופי לגב' נתניהו. עבור תקופת עבודה קצרה כל כך, עם מס' שעות אתם תובעים את הגב' נתניהו בסכום כזה מטורף. היכן יראת שמים שלכם ? אתם סתם עושים עוול ורצח אופי עם כל הפרסומים שלכם תסתכלו רק על ראש הממשלה מר נתניהו שלא ישן ולא נח יום וליל למען בטחון עם ישראל ואזרחי ישראל. תחזרו בכם.
רחל .תגובה בענין הגשת כתב אישום נגד הגב' שר  |  07.05.19
לכל התגובות