אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רשימת הנכסים של פישמן שהגיש בנקל כוללת נכסים של יקיר גבאי ומבני תעשיה" צילום: עמית שעל

"רשימת הנכסים של פישמן שהגיש בנקל כוללת נכסים של יקיר גבאי ומבני תעשיה"

כך טוען אליעזר פישמן בתגובה ראשונית לבית המשפט שהוגשה היום לבקשה של נאמן נכסיו, עו"ד יוסי בנקל; בנקל טען בשבוע שעבר שפישמן מחזיק בנכסים באירופה בעשרות מיליוני יורו. בנקל: אין תגובה

05.05.2019, 13:31 | גולן חזני

אליעזר פישמן תוקף את עו"ד יוסי בנקל הנאמן על נכסיו ודוחה את כל טענותיו שהוגשו לאחרונה בבית המשפט: "כל טענות הנאמן הן הבל הבלים ואין בהם שמץ של אמת. כל מי שקורא את בקשת הנאמן בעיון מבין שהיא חסרת הגיון ומלאה בסתירות פנימיות...הבקשה הוגשה בחוסר תום לב משווע, ימים ספורים בטרם הדיון בבית המשפט, וכל מטרתה ליצור בעיתוי זה גל כתבות עיתונאיות כדי להשחיר את פני החייב ובני משפחתו בפני הציבור ולסכל ההליכים התלחויים ועומדים בבית המשפט". 

קראו עוד בכלכליסט

כך טוען  פישמן כאמור בתגובה שהעביר לבית המשפט המחוזי: עו"ד יוסי בנקל ממשרד שיבולת הגיש בשבוע שעבר לבית המשפטבקשה לחייב את פישמן לחשוף נכסים בהיקף של עשרות מיליוני יורו שהוא מחזיק לכאורה, לפי הטענה, באירופה, באמצעות מקורבים ונאמנים לנכסים. הבקשה התבססה על רשימה שהמקורב לפישמן מרקוס ריסה העביר כהצעה לרכישה ל"אוליגרך" שהיה למעשה נציג של חברת בלאק קיוב למודיעין עסקי שאת שירותיה שכר בנקל.

פישמן טוען שבנקל שופך את דמו ומועל בתפקיד ובאמון שקיבל מבית המשפט. עיקר טענותיו של פישמן ופרקליטו שולי גולדבלט, מתבססות על הטענה כי אין לו שום נכסים, לא בארץ ולא בחו"ל, שלא הועברו לידיעת בנקל, גם לא נכסים שמוחזקים ע"י נאמנים או צדדים שלישיים.

מתוך רשימת הנכסים בנספח שהגיש בנקל לבית המשפט ואשר לטענתו הם נכסים של פישמן שמוחזקים בידי נאמנים ומקורבים, פישמן מציין מספר דוגמאות שהבעלות עליהן מוכחת כשל חברות אחרות.

כך למשל נכס בשטוטגארט ששייך לחברת Srttim DMGH - בחודשים מאי-יוני 2018 שבהם בוצעה חקירת הנאמן ובלק קיוב, היה הנכס שייך לחברת מבני תעשיה הציבורית. זו היתה בשליטת פישמן אבל הפכה לחברה ללא גרעין שליטה לאחר שפישמן לא עמד בחובותיו לבנק לאומי והבעלות הופקעה ממנו. מבני תעשיה מכרה את הנכס בינואר האחרון, ודודו זבידה, מנכ"ל החברה, תומך במכתב שהגיש בגירסה של פישמן.

נכס אחר שמציין בנקל ברשימה, בעיר פלאונן בגרמניה, ונכס נוסף בעיר סטנדאל, שמופיעים ברשימה, שייכים לחברת גרנד סיטי הנסחרת בבורסת פרנקפוטרט ומצויה בשליטת יקיר גבאי, איש העסקים הישראלי (שרכש ביום חמישי האחרון 5% ממניות כלל ביטוח). פישמן טוען כי דוןגמאות אילו ממחישות את המניעים של בנקל ולצד התגובה הראשונית שהגיש לבית המשפט הגיש תצהיר שלו ושל זבידה. עו"ד בנקל בחר שלא להגיב לדברים.

אליעזר פישמן ועו"ד יוסי בנקל , צילום: עמית שעל, גלעד קוולרציק אליעזר פישמן ועו"ד יוסי בנקל | צילום: עמית שעל, גלעד קוולרציק אליעזר פישמן ועו"ד יוסי בנקל , צילום: עמית שעל, גלעד קוולרציק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות