אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון סיכוי: קבוצת יעדים פותחת קורס השקעות וניהול סיכונים

הון סיכוי: קבוצת יעדים פותחת קורס השקעות וניהול סיכונים

מערך הלימודים וההכשרות של הקבוצה ממשיך להתרחב, כשבראשית יוני ייצא לדרך המחזור הראשון של הקורס. המנכ"ל מוטי אברג'יל: "אנשים איבדו את כספם משום שלא היה להם מושג בתחום"

06.05.2019, 09:55 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

לאחר השקתה המוצלחת של אפליקציית לוחי – סטארט-אפ טכנולוגי ייחודי המרכז את כל המידע הנוגע לשוק הנדל"ן תחת קורת גג אחת – קבוצת יעדים ממשיכה לחדש, והפעם עם פתיחת קורס השקעות וניהול סיכונים. המחזור הראשון עתיד לצאת לדרך בראשית חודש יוני.

"הישראלי הממוצע מתייחס לכסף שלו בשני אופנים", אומר מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים. "יש את השמרנים, אלו ששמים את כספם בבנק, ופשוט נותנים לו לשכב שם שנים על גבי שנים ולהעלות אבק; מנגד, יש את ההרפתקנים, אלו הממהרים לקפוץ ולהשקיע, אך עושים זאת ללא שום ידע רלוונטי או ניסיון קודם - ובמרבית המקרים גם משלמים על כך ביוקר".

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

 

"מבחוץ, לתחום ההשקעות יש תדמית זוהרת", ממשיך אברג'יל. "בפועל מדובר בשוק רווי פיתויים, המאופיין לא פעם בהבטחות חסרות כיסוי לרווחים קלים ומהירים. כדי למנוע מאנשים להסתנוור ולהשקיע בפזיזות, דרוש שינוי יסודי - ופה בעצם אנחנו נכנסים לתמונה. 

"המטרה היא ללמד את התחום מהבסיס, להנגיש אותו לאוכלוסייה. חשוב לנו לחנך את המשקיעים. אנחנו כאן בשביל להסביר להם לקראת מה הם נכנסים, לחזק אצלם את תחושת האמון והביטחון - ובעיקר, לגרום לאנשים לפעול מהשכל ולא מהרגש".

מוטי אברג מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים. "אין היום בשוק קורס דומה" | צילום: ניר בוקסנבאום מוטי אברג

אז למי פונה הקורס, מה הייחודיות שלו ועם איזה ארגז כלים ייצאו בוגריו? אברג'יל מפרט: "קהל היעד שלנו מורכב מכל מי שיש לו הון עצמי של 50 אלף שקל ומעלה, ומבקש להיכנס לעולם ההשקעות. זהו קורס שמקיף את כל התחום, ממש מרמת שלום כיתה א'. הלימודים הם מהקל אל הכבד, כשבשלב הראשון אנו מבארים את הז'רגון המקצועי ומושגי היסוד כמו פריים, מדד, ריבית או תשואה. בהמשך, אנו צוללים בהדרגה לעומק, ומסבירים על מגוון סוגי ההשקעות, כמו גם על השוני בין השקעות בארץ ביחס לאלו שבחו"ל. במהלך הקורס הסטודנטים מתנסים בין היתר בבניית פרופיל עסקי ובהתאמת ההשקעה האידיאלית לאותו הפרופיל. אצלנו לומדים את הפרקטיקה: איך לגשת להשקעה, לחשב עלות מול תועלת, לבצע הצלבות ולערוך בדיקות מקדמיות.

התאמה לעידן הדיגיטלי

 

"השורה התחתונה היא שמהקורס הזה יוצאים עם הידע לנהל סיכונים בתבונה, לאתר הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, ולזהות תמרורי אזהרה ועסקאות מפוקפקות – פה הערך המוסף שלנו. אנחנו מקפידים לעודד חשיבה יצירתית ומלמדים את הסטודנטים שלנו איך לגרום לכסף לעבוד בשבילם, ואלו לא סתם סיסמאות באוויר. אין היום בשוק קורס דומה, כזה שבאמת מתמקד בהארד-קור של תחום השקעות ומתייחס לכל גבולות הגזרה. כבר עכשיו אני מקבל פידבקים מדהימים, אנשים עוד לא נתקלו במוצר כזה".

כחלק מתהליך הלמידה, בקבוצת יעדים מעניקים לסטודנטים הזדמנות להתנסות בהשקעות, ואף את האופציה להצטרף להשקעות יחד עם הקבוצה. "בקורס אנו עושים שימוש בארסנל הכלים המתקדם שלנו, כמו למשל לוח יעדים - סוכן דירות מקוון, המנקז עסקאות כונסי נכסים והתחדשות עירונית, שעבור משקיעים רבים נמצאות מתחת לרדאר", מרחיב אברג'יל. "ההשקעות שלנו נוגעות לנכסים קיימים, ולא לכל מיני פרויקטים עתידיים ומעורפלים, שייתכן ובסופו של דבר כלל לא ייצאו לפועל. השקעה איתנו היא לפרק זמן מוגדר ותחום מראש, כאשר אנו מתחייבים לתשואה של 12%-10%. בדרך הזו הסטודנטים הופכים למעיין שותפים שלנו, ולא פחות חשוב – הם לומדים מקרוב איך מתבצעת השקעה במציאות".

המנכ"לים בקבוצת יעדים (מימין): צחי סרור, מוטי אברג המנכ"לים בקבוצת יעדים (מימין): צחי סרור, מוטי אברג'יל ויוסי דהרי. "חשוב לנו לחנך את המשקיעים” | צילום: ניר בוקסנבאום המנכ"לים בקבוצת יעדים (מימין): צחי סרור, מוטי אברג

במסגרת הקורס מתכוננים כ-15 מפגשים, כשאת סגל המרצים יוביל אברג'יל יחד עם יוסי דהרי, מנכ"ל לוח יעדים, עדי שטרן היועץ הכלכלי של הקבוצה, ומומחים נוספים. לנרשמים קיימת בחירה (או שילוב) בין מסלול הכולל מפגשים פרונטליים בקבוצות קטנות של עד עשרה תלמידים (וייערכו בסניף המרכזי של קבוצת יעדים ברחובות), למסלול און-ליין. כל התכנים יועלו באופן תדיר לאתר הקורס ויהיו זמינים לסטודנטים בכל עת שיחפצו.

"הקורס הוא עוד חתיכה בפאזל הזה שנקרא קבוצת יעדים", מסכם אברג'יל. "כל פונקציה שאנו מפתחים באה לענות על צרכים שעולים מהשטח. במפגשים שאני מקיים מול מאות ואלפי משקיעים, אני נחשף למקרים מצמררים של אנשים שאיבדו את מיטב כספם, משום שלא היה להם מושג וחצי מושג על התחום המורכב הזה. המסר שלנו הוא שגם עם הון עצמי קטן ניתן להשקיע וליהנות מתשואות נאות, במידה ומבינים איך להתנהל באחריות ובשיקול דעת. ידע זה כוח, ואם בעקבות הקורס משקיע פוטנציאלי יעצור לרגע ויחשוב לפני שהוא מזדרז לשחרר את כספו - עשינו את שלנו".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

מומלצות וידאו