אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוי רחמני לא ממתין לדירקטוריון איילון - מודיע על זימון אסיפה כללית להדחת היו"ר צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

לוי רחמני לא ממתין לדירקטוריון איילון - מודיע על זימון אסיפה כללית להדחת היו"ר

בעל השליטה התבטא היום לראשונה על טענות דירקטוריון איילון נגדו ואמר "בחודשים האחרונים מתנהל נגדי מסע ציד ושיסוי שקרי שכל תכליתו הוא להבאיש את ריחי מול הרגולציה, וזאת מתוך מחשבה מוטעית כי אוותר על מפעל חיי"

05.05.2019, 14:44 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בעל השליטה באיילון, לוי רחמני, לא ממתין שהדירקטוריון יקבע מועד לאסיפה הכללית שעל סדר יומה הדחת היו"ר שלמה גרופמן, שהוא עצמו מינה. רחמני מממש את זכותו מכוח חוק החברות ומוציא על דעת עצמו זימון לאסיפה, שתתקיים בעוד 21 יום.

קראו עוד בכלכליסט


רחמני, המחזיק 67% ממניות קבוצת הביטוח מנצל את הזכות החוקית הקיימת מכוח חוק החברות ותקנון החברה לפיה על הדירקטורים, למעט הדח"צים, לקבל מחדש ומידי שנה את אמון בעלי המניות באסיפה השנתית.

חוק החברות מאפשר לבעל שליטה לא רק לדרוש כינוס אסיפת בעלי מניות (כמו שמאפשר לבעל מניות שמחזיק מעל 2% מהחברה), אלא לכנס את האסיפה על דעת עצמו וזאת מכוח סעיף 64 (א') לחוק החברות המגדירה כינוס אסיפה מיוחדת של בעלי המניות של החברה.

לוי רחמני, בעל השליטה באיילון, צילום: עמית שעל לוי רחמני, בעל השליטה באיילון | צילום: עמית שעל לוי רחמני, בעל השליטה באיילון, צילום: עמית שעלרחמני הגיב היום (א') לראשונה בהרחבה על אירועי החודשים האחרונים ואמר כי "הדירקטוריון אינו יכול ואינו מוסמך להחליט שטובת החברה מחייבת שהיו"ר - שאיבד את אמונו של בעל השליטה - יישאר בתפקידו כל עוד הוא חפץ בכך".

היום כאמור הוגש מכתב זימון לחברת איילון אחזקות לכינוס אסיפה כללית בהתאם לסעיף 64 לחוק החברות שמאפשר לבעל השליטה בחברה לכנס אסיפה כזו.

רחמני הוסיף כי "בחודשים האחרונים מתנהל נגדי מסע ציד ושיסוי שקרי ופוגעני שכל תכליתו הוא להבאיש את ריחי מול הציבור וגורמי הרגולציה, וזאת מתוך מחשבה מוטעית כי אוותר על מפעל חיי ואאפשר לגורמים אינטרסנטים להשתלט על חברת איילון אחזקות".


עד כה, למרות שדירקטוריון החברה הודיע כבר לפני שבוע על כוונתו לפעול לצורך כינוס אספה כללית לדון בבקשת הבעלים רחמני להחליף את גרופמן במנכ"ל האוצר לשעבר וביו"ר מגדל לשעבר, אהרון פוגל לא נקבע מועד לכזו אספה.

נזכיר כי דירקטוריון החברה התבטא בדיווחים ופה אחד כי בעל השליטה לוי רחמני "מהלך אימים" על חברי הדירקטוריון. זאת לאחר שהיו"ר ויתר חברי הדירקטוריון לא נענו לדרישותיו שלשיטתם חרגו מכללי ממשל תאגידי תקין וכי לצורך קבלת החלטה אם אמנם אין מנוס מכינוס אסיפה שמא אפשר להתנגד לה על רקע התנהלותו של בעל השליטה, שכרו שירותים של מומחים משפטיים שאמורים לתת חוות דעת בנושא בקרוב.

נזכיר עוד כי בשבוע שעבר שלח בית ההשקעות הלמן אלדובי המחזיק ב-3% ממניות איילון מכתב לדירקטוריון חברת האחזקות בבקשה לקבל פרטים על אותן האשמות כנגד רחמני על איומים לכאורה וכן להבין אם האירועים האחרונים פוגעים במהלך התקין של החברה ושל חברת הבת – חברת הביטוח, הנכס העיקרי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות