אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש דחה בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ביהמ"ש דחה בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני

העובדים הגישו בשבוע שעבר בקשה למינוי מפרקים זמניים למפעל, אך השופט דחה את בקשתם; ההסתדרות: "לא נרפה מן המאבק עד שבעלי חרסה יישב איתנו אישית ויסגור מולנו את תנאי הפיטורים"

05.05.2019, 15:01 | ליטל דוברוביצקי

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יעקב פרסקי, דחה היום (א') את בקשת עובדי חרסה למינוי מפרק זמני. החברה מפעילה 115 עובדים באופן ישיר.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הגישו העובדים, באמצעות בא כוחם עו"ד גלילה ואלון הורנשטיין, בקשה דחופה לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע במעמד צד אחד למינוי רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד אהוד גינדס כמפרקים זמניים.

עובדי חרסה, המפעל הוותיק לייצור כלים סניטריים הנמצא בבעלות קבוצת חמת, הפגינו נגד הבעלים מאז חזרו מחופשת פסח מרוכזת ומצאו את שערי המפעל סגורים ומכתבי פיטורים ממוענים אליהם. העובדים טענו כי כי בצאתם לחופשה מרוכזת בערב פסח נאמר להם על ידי המנכ"ל "חד משמעית כי המפעל לא ייסגר, החופשה מטרתה לצמצם ימי חופש".

עובדי מפעל חרסה מפגינים, צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות עובדי מפעל חרסה מפגינים | צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות עובדי מפעל חרסה מפגינים, צילום: באדיבות אגף הדוברות בהסתדרות

העובדים טוענים שהולכו שולל על ידי ההנהלה ואמרו שנכון ליום הגשת הבקשה, החברה חייבת לעובדים בגין השלמת חוב פיצוי פיטורים, פדיון הודעה מוקדמת, חופשה דמי הבראה והפרשות סוציאליות, בסך כ-3.5 מיליון שקל, וכמו כן חייבת לספקים עד 4 מיליון שקל.

השופט קבע בהחלטתו לדחות את בקשת העובדים למינוי מפרק זמני לחברה כי "שוכנעתי כי לצורך שלב זה של מינוי מפרק זמני, החברה הוכיחה כי יש לה הצדקה כלכלית מבחינת פעילות שאינה של ייצור. החברה האם של החברה הצהירה בהודעה לבורסה כי תעמוד מאחורי כל חובותיה של החברה. לפיכך, אין די בחוסר אמון מצד עובדי החברה בכדי להתגבר על תשתית ראייתית ולפיה היא אינה חדלת פרעון. המבקשים לא הוכיחו את עילת הפירוק של חדלות פירעון לצורך שלב זה של הבקשה למינוי מפרק זמני. לא שוכנעתי כי יש כל חוב אשר מועד תשלומו הגיע ואשר טרם שולם".

היום לפני הדיון בבקשת ההסתדרות למינוי מפרק לחרסה, הפגינו עובדי המפעל מול בית המשפט המחוזי בבאר שבע.

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף מסר בטרם החל הדיון : "לא נרפה מן המאבק עד שבעלי חרסה יישב איתנו אישית ויסגור מולנו את תנאי הפיטורים של כל אחד ואחד מן העובדים. נלך איתם עד שיימצא קונה למפעל או שיושג עבורם סידור עבודה חלופי והולם".

מקבוצת חמת נמסר: "צר לנו להיות עדים לכך שההסתדרות גוררת את העובדים להליכים מיותרים במקום לשבת עם הנהלת קבוצת חמת ולנסות להגיע להבנות. שבוע שעבר ההסתדרות ביטלה את ישיבת התיווך אצל הממונה על סכסוכי עבודה במשרד העבודה והם מעדיפים על פני הסדרת הנושא להפגין אלימות שלא מובילה לפתרון ממשי״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות