אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצויים להורים מיישובי הדרום שיעדרו מעבודה בשל המצב הביטחוני

הסלמה בדרום

פיצויים להורים מיישובי הדרום שיעדרו מעבודה בשל המצב הביטחוני

משרד האוצר ורשות המסים החליטו על הארכת התקנות המאפשרות פיצויים עבור היעדרות הורים מהעבודה בגין סגירת מוסדות החינוך ביישובי הדרום; התקנות הזמניות יחולו על התקופה שבין ה-1 במרץ ל-30 ביוני

05.05.2019, 16:02 | עמרי מילמן

משרד האוצר ורשות המסים הודיעו היום (א') כי יוארכו התקנות המאפשרות פיצויים עבור היעדרות הורים מהעבודה ביישובי הדרום בשל המצב הביטחוני.

הפיצויים, עליהם החליטו שר האוצר משה כחלון ומנהל רשות המסים ערן יעקב, יינתנו עבור היעדרות בגין סגירת מוסדות החינוך ביישובי הדרום, לאור הנחיות פיקוד העורף, וזאת במטרה לתת ודאות כלכלית להורים. התקנות הזמניות יחולו על התקופה שבין ה-1 במרץ 2019 ועד ל-30 ביוני 2019. התקנות יידרשו לעבור את אישור ועדת הכספים, אולם לא צפוי כל קושי בעניין זה.

קראו עוד בכלכליסט

מנגנון הפיצוי להורים אמור לעבור דרך העסקים המעסיקים אותם, שבכל מקרה נמצאים בקשר עם רשויות המס. כך שהורים שנשארים עם ילדיהם בבית מאחר שמוסד הלימודים שלהם נסגר בעקבות הוראות פיקוד העורף, יקבלו בפועל משכורת בצורה רגילה מהמעסיק שלהם. זאת לאחר שהוא יקבל מרשות המסים, בהתאם לתקנות הזמניות, פיצוי על אובדן ההכנסות בעקבות ההיעדרות של אותם עובדים.  

הסלמה בדרום, צילום: רועי רובינשטיין הסלמה בדרום | צילום: רועי רובינשטיין הסלמה בדרום, צילום: רועי רובינשטיין

במקרה של פגיעה ברכוש ובבתים, הפיצויים עבור נזקים ישירים גם עבור נזקים עקיפים (בעקבות פגישה בעסקים) ניתנים דרך קרן מס רכוש, שבאחריות רשות המסים המחזיקה היום כ-14 מיליארד שקל המיועדים אך ורק למטרות אלו.

לפי רשות המסים, כבר מיום שבת פועלים צוותים באזור הדרום, בודקים את הנזקים ונותנים מענה לצרכים מידיים. עד כה התקבלו כ-200 פניות על נזקים אולם הצפי הוא לכמות גדולה יותר.

בעוד שבתים שניזוקו נבנים מחדש (או ניתן עבורם כסף לבנייתם המחודשת) ללא כל התחשבנות, לרהיטים, לבגדים ולמכשירי חשמל יש תקרת פיצוי. כך למשל לזוג נשוי עם ילד ישנו פיצוי של עד כמעט 30 אלף שקל לריהוט, כ-8,000 שקל לבגדים וכ-31 אלף שקל למכשירי חשמל ואלקטרוניקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות