אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואן פלוס: המכשירים שלנו עמידים בנוזלים, אך אל תנסו לטבול אותם צילום: OnLeaks/Pricebaba

וואן פלוס: המכשירים שלנו עמידים בנוזלים, אך אל תנסו לטבול אותם

החברה הפיצה סרטון שמראה את מכשיר הדגל הבא שלה מוטל לדלי מים, אך הזכירה שאין לו תקן עמידות רשמי בנוזלים ושהאחריות לא מכסה נזקי מים. היעדר התקינה נועד להוזיל את המכשירים, אך הטלפון החדש עדיין צפוי לעלות 15% יותר מקודמו

05.05.2019, 16:58 | רפאל קאהאן

וואן פלוס הסינית תחשוף השבוע את ה-One Plus 7 pro, מכשיר הדגל החדש שלה, שכבר דלף לרשת בתמונות ומסמכי מפרטים. סוגיה משונה בו היא עמידותו במים; בעוד הדגמים הקודמים של החברה לא זכו בדירוג עמידות למים, ה-7 אמור להיות עמיד, אם כי בוואן פלוס טוענים שאין צורך בתקן IP רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

סרטון שהפיצה בימים האחרונים מציג את הטלפון נזרק אל תוך חבית מים, אך נאמר בו: "תקן עמידות בנוזלים עולה לכם כסף. קנינו משהו פחות יקר במקומו".

בפועל, לא ברור עד כמה עמידים מכשירי החברה בנוזלים; כבר בדגם הוואן פלוס 3T של 2016 רמזה החברה שישנה עמידות לנתזים, אך סירבה להגדיר תקן מסודר לכך. ב-2017 הופיעו סרטונים שהראו את הוואן פלוס 5 נטבל בנוזלים וממשיך לפעול כשורה, אך עם השקת הוואן פלוס 6 בסוף השנה שעברה הודיעה החברה שאינה מתחייבת לעמידות במים ואף לא תכסה נזקי מים באחריות שלה.  

קארל פיי, מנכ"ל וואן פלוס ואחד ממייסדיה, הסביר שמדובר בהחחלטה מודעת: "אנחנו יודעים שקבלת תקן IP תהיה הדרך הפשוטה ביותר להוכיח לכם שהמכשירים שלנו עמידים במים", כתב. "העדפנו להמחיש לכם את מה שהעמידות יכולה לספק לכם דרך הסרטון שיצרנו. זה לא אתגר ובדיוק כמו יצרניות שמספקות תקן IP, גם אנחנו לא מכסים נזקי מים באחריות שלנו". 

המהלך של פיי נועד לספק מענה לגל הולך וגובר של טרוניות על כך שהחברה לא מספקת תקן עמידות רשמי, למרות שמכשיריה כבר לא עולים כמחצית ממחיר המתחרים; למעשה, הוואן פלוס 7 כבר צפוי להגיע ל-700 דולר, 15% יותר מהוואן פלוס 6 בהשקתו.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות