אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירוויזיון אדום צילום: דנה קופל

אירוויזיון אדום

מכירות כרטיסים דלות וצפי תיירים מאכזב: שבוע וחצי לפני האירוויזיון, והתעשייה מסביבו בכוננות חירום עם הוזלות ומבצעי הרגע האחרון שינסו למנוע מהאירוע ההיסטורי לגמור בתור פסטיבל של ישראלים

06.05.2019, 08:21 | מאיה נחום שחל

רק מלחמה היתה חסרה למארגני האירוויזיון. אחרי שמכירות הכרטיסים לא עמדו בציפיות, הגיעו הטילים מעזה שמאיימים להכניס את ההפקה לסחרור של ביטולים. כל זה רגע אחרי נחיתת המשלחות, שבוע וחצי מהגמר.

אתמול נודע כי ההפקה החליטה לבטל את מכירת הכרטיסים לחצאי הגמר לגרין רום (אזור VIP שבו הקהל יכול לשבת עם חברי המשלחות המתחרות), וכן הושקה הטבה של 1+1 ועוד 10% הנחה לחצאי הגמר ולגנרלית למנויי דיגיתל. "יש מאות כרטיסים שלא נמכרו לחצאי גמר ולחזרות, וההפקה קצת בלחץ", אומרים מקורבים להפקה. "הכרטיסים היו יקרים מאוד מלכתחילה. מעריצים מתלבטים אם לקנות כרטיס לחזרה הגנרלית, ולחבילות ה־VIP לגרין רום לא היה ביקוש. עכשיו כל הורדת מחיר תצית התלהמות מצד מי שקנו במחיר המקורי".

מתחם אקספו תל אביב, שבו יתקיים האירוע. צפי ל־10,000 תיירים עלול להסתיים ב־5,000 בקושי, צילום: דנה קופל מתחם אקספו תל אביב, שבו יתקיים האירוע. צפי ל־10,000 תיירים עלול להסתיים ב־5,000 בקושי | צילום: דנה קופל מתחם אקספו תל אביב, שבו יתקיים האירוע. צפי ל־10,000 תיירים עלול להסתיים ב־5,000 בקושי, צילום: דנה קופל

אף שאין כל שינוי בהיערכות של עיריית תל אביב יפו בהתאם למצב הביטחוני ולא נרשמו ביטולים מצד אמנים או תיירים, המספרים המסתמנים מדאיגים. לדברי מקורב להפקה: "עיריית תל אביב מצפה ל־10,000 תיירים, אבל אם יהיו 5,000 אנחנו במצב טוב", אומר מקורב להפקה. "זו ממש חידה מה הולך להיות פה. מחירי הטיסות לישראל גבוהים, המלונות שילשו את המחירים שלהם וברגע האחרון מורידים אותם, משכירי הדירות ב־airbnb דרשו מחירים גבוהים ועכשיו רק מתחננים שיבואו אליהם. גם הכרטיסים יקרים. באירוויזיונים קודמים אפשר היה להשיג כרטיס גם ב־80 יורו. יהיה פה פסטיבל של ישראלים כי כפר האירוויזיון אחלה ופתוח לכולם, אבל מבחינת תיירים זה רחוק שנות אור ממה שדמיינו. רצו לעשות כסף וקיבלו אותה בהפוכה".

חגיגות בכיכר רבין אחרי זכיית "Toy" בשנה שעברה, צילום: יובל חן חגיגות בכיכר רבין אחרי זכיית "Toy" בשנה שעברה | צילום: יובל חן חגיגות בכיכר רבין אחרי זכיית "Toy" בשנה שעברה, צילום: יובל חן

לדברי איתן שוורץ, מנכ"ל מינהלת עיר עולם ותיירות בעיריית תל אביב, "תחזית תיירים לאירוויזיון היא כמו תחזיות מנדטים בבחירות. מסתכלים על התנהגויות קודמות ומפתחים מודל שמבוסס על נתוני עבר. על פי מספר התיירים שהגיעו לקייב, שטוקהולם, וינה וליסבון בשנים קודמות בהשוואה למספר הכרטיסים שהוצע למכירה, הסקנו שעתידים להגיע לכאן 1.8 תיירים על כל מושב באולם, כלומר 15 אלף תיירים. הוספנו את העובדה שישראל מאתגרת ביטחונית ואת העובדה שהיא יעד יקר — מהפכת הלואו קוסט מביאה לכאן אנשים ב־30 זלוטי אבל לא עברנו אותה גם בתחומי הלינה והבילויים — והימרנו על 10,000 תיירים. זה נתון שנשמע הגיוני".

מדוברות האירוויזיון נמסר: "הכרטיסים שהוזלו הם לחזרות, והמטרה היא לעודד רכישה. זו הזדמנות לרכוש כרטיס למופע המוזיקלי הכי גדול שהופק בישראל אי פעם במחיר סביר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
היו צריכים להיות מחירים סבירים עד נמוכים
והמדינה הייתה נהנית מכול הסובב את הארוע בתי מלון מסעדות טיולים והצגת ארץ ישראל היפה לכל באי הארוויזיון אבל כרגיל רוצים לעשות הרבה כסף ומהר ואנחנו כמדינה הפסדנו פעמים אנו נראים בעולם כיקרנים ולכן לא מגיעים כמות התיירים שציפינו שיגיעו וכל המתפרנסים מסביב לארוע מפסידים והמדינה מפסידה תיירות פוטנציאלית לעתיד
כלכלן  |  11.05.19
23.
חמדנות...
האירופאים לא פראיירים. החיים שלהם מתנהלים לפי תקציב הם מוכנים לשלם מחיר הגיוני עבור שירותים ומוצרים ולא יחרגו ביורו ממה שהם הקציבו לעצמם. הם לא ירוצו לשלם סכומים הזויים עבור לינה, כשבמרכז פריז, ברצלונה או לונדון, חדר במלון ברמה טובה יכול לעלות גם פחות מ-200. איפה תמצא חדר במלון בתל אביב בפחות מ-200 באימא של המינימום? וכרטיסים במחירים של הופעה פרטית של ביונסה אצלך בסלון... חבל מאוד.
אורית  |  09.05.19
לכל התגובות