אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפלה בכוח השמש: ד"ר משה תשובה רוצה להביא מים זכים לכל מקום נידח בעולם

30 דקות או פחות

התפלה בכוח השמש: ד"ר משה תשובה רוצה להביא מים זכים לכל מקום נידח בעולם

חברת תטיס הישראלית פיתחה מתקן שמתפיל מים בעזרת אנרגיה סולארית בלבד ורוצה לשנות את המצב בעולם השלישי, במקומות מוכי בצורת ובמקרים של אסון טבע

06.05.2019, 14:55 | שירות כלכליסט

ד"ר משה תשובה מתרגש ממים. אבל אלה לא סתם מים, אלא מים שיוצאים ממתקן שפיתחה חברת תטיס שהקים ביחד עם 3 שותפים. החברה הישראלית יצרה קופסה קטנה שמסוגלת להתפיל מים מלוחים או "אפורים" (שמכילים סבון, למשל) באמצעות אנרגיה סולארית בלבד, ללא צורך בחשמל.

משה תשובה משה תשובה משה תשובה

"לישראל אין בעיה של אנרגיה ושל כסף, אבל יש מקומות שאין בהם תשתית ועם המתקן שלנו אפשר לספק שם מים", מסביר תשובה, ראש בית הספר להנדסה מכנית וראש החוג לתואר שני בהנדסת אנרגיה במכללת אפקה. אפילו בקליפורניה, הוא מספר, מתקני ההתפלה הקיימים לא מספקים את כל כמות המים הדרושה, אז הפיתוח של תטיס יכול לעזור גם למי שמעוניין להמשיך להשקות שם את הדשא ויכול לשמש גם לצורכי גיבוי או במקרים של אסון טבע, למשל.

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

אחרי 600 אלף דולר שגייסה החברה במימון המונים, המייסדים עומדים עכשיו בפני היעד הבא - גיוס של 2 מיליון דולר שיאפשרו להם להציג מוצר שאותו יוכלו לקנות בעולם השלישי ובמקומות מוכי בצורת - מקליפורניה ועד המזרח התיכון. בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" מספר תשובה איך זה להיות יזם בגיל מבוגר יחסית, מסביר איך מציגים את הפיתוח למשקיעים שרגילים למוצרים אחרים ומגלה אילו גופים כבר הביעו בו עניין. 

התפלה בכוח השמש: ד"ר משה תשובה רוצה להביא מים זכים לכל מקום נידח בעולם
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהתפלה בכוח השמש: ד"ר משה תשובה רוצה להביא מים זכים לכל מקום נידח בעולם

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות