אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס הקנאביס

שרגא ברוש: "בני 50 פלוס יכולים להשתלב בהצלחה רבה בתעשיית הקנאביס"

נשיא התאחדות התעשיינים בכנס הקנאביס של "כלכליסט", "בני 50 נפלטים משוק העבודה ואין להם מענה ועם קצת שכל, נוכל להכשיר אותם כעובדי התעשיה ולטפל בבעיה הזו". ברוש הוסיף, כי הפוטנציאל של ענף הקנאביס הוא בין 600 מיליון שקל למיליארד שקל

06.05.2019, 11:10 | אורנה יפת

"יש ענף תעשייתי חדש שרבים מהיושבים פה מצפים שיהיה ענף צמיחה לכלכלה הישראלית – תעשיית הקנאביס. לפני מספר חודשים, הבנו שהתחום הזה אינו שונה לגמרי מענף המובייל או תחום הסייבר או כל תחום אחר שהתעשייה בישראל מפתחת. והבנו שצומח ענף תעשייתי חדש שאם נדע להתייחס אליו ברצינות הוא יכול להיות ענף של מיליארדי דולרים", כך אמר הבוקר שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, בכנס הקנאביס הראשון של "כלכליסט".

ברוש הוסיף, כי הפוטנציאל של ענף הקנאביס הוא בין 600 מיליון שקל למיליארד שקל כולל פוטנציאל של יצוא קנאביס. "וזו רק תחילת הדרך ובהמשך גם תתפתח פה תעשייה שלמה של מכשירים בהם משתמשים צרכני הקנאביס".

שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: עמית שעל שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: עמית שעל שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: עמית שעל

התאחדות התעשיינים הקימה את פורום הקנאביס באיגוד הכימיה והפרמצבטיקה שמאגד בתוכו את החברות שעוסקות בתחום הקנאביס ומטרתו לטפל בכל הבעיות של התחום, אשר אינן נעדרות גם מתחומי תעשייה אחרים. "גם בסייבר יש בעיות רגולציה ומחסור בכח אדם, גם בתחום מובייל יש בעיות של ייצור", אמר ברוש. "ולכן אספנו את החברות מהתחום ואנחנו מתכוונים להתעסק ברגולציה כך שתאפשר לחברות לפעול בבעיית המחסור בכח אדם. יש חוסר אדיר של כח אדם בתחום ואני חושב שאנשים מעל גיל 50 יכולים להשתלב בהצלחה רבה בענף הזה. אנשים בגיל הזה נפלטים משוק העבודה ואין להם מענה ועם קצת שכל, נוכל להכשיר אותם כעובדי התעשיה ולטפל בבעיה הזו".

בנושא אחד התאחדות התעשיינים לא תעסוק, אמר ברוש, והוא נושא גידול הצמח עצמו. "בפעילות החקלאית מתעסקים החקלאים, בראשותו של דובי אמיתי נשיא התאחדות האיכרים. אבל התאחדות התעשיינים תשטף איתם פעולה כי אי אפשר להפריד בין שתי הפעילויות הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות