אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנדוניה שהשאיר לפידות: מי ייאלץ למכור את מהדרין – אלשטיין או הפניקס צילום: אוראל כהן

הנדוניה שהשאיר לפידות: מי ייאלץ למכור את מהדרין – אלשטיין או הפניקס

חוק הריכוזיות מגדיר את חברת השיווק והאריזה של מטעי הדר – מהדרין המוחזקת במשותף על ידי הפניקס וקבוצת אי.די.בי כתאגיד ריאלי משמעותי בגלל ההחזקה של אי.די.בי; במתכונת זו הפניקס שנחשבת תאגיד פיננסי משמעותי חייבת למכור את חלקה אלא אם אי.די.בי תמכור את חלקה שלה

06.05.2019, 12:12 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הפניקס בוחנת את השלכות חוק הריכוזיות על החזקתה בחברת פירות ההדר מהדרין, שנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 664 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט


מהדרין נמצאת בשליטה משותפת של הפניקס וחברת נכסים ובניין. חברת המטעים נחשבת על פי החוק לתאגיד ריאלי משמעותי, בשל שליטתה של נכסים ובניין, שהיא חלק מקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין ונחשבת תאגיד ריאלי. 

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן


לפי הדיווח של מהדרין לבורסה, "מהדרין, העוסקת בנטיעה, עיבוד, אריזה ושיווק של מטעים ופרי הדר, נכסים מניבים ומתן שירותי אחסנה בקירור, תישאר תאגיד ריאלי משמעותי גם אם תושלם המכירה של הפניקס על ידי קבוצת דלק לקרנות ההשקעה סנטרברידג' וגלאטין".כיוון שהפניקס נחשבת לגוף פיננסי משמעותי, עלולות לחול עליה מגבלות מתוקף חוק הריכוזיות, שלפיהן לא יהיה באפשרותה כחברת ביטוח להחזיק מעל 5% במניות של תאגיד ריאלי משמעותי - מהדרין במקרה הזה. 

החוק נתן זמן למכור את האחזקות הריאליות של הגופים הפיננסים עד סוף 2019. נכון למועד זה, וכתלות בפעולות של נכסים ובניין עם החזקתה במהדרין, בוחנת הפניקס את האפשרויות העומדות בפניה נוכח המגבלות. כך למשל אם נכסים ובניין תחליט למכור את מהדרין, הפניקס תוכל להמשיך להחזיק בה שכן אז כבר לא תחשב תאגיד ריאלי משמעותי.לחלופין הפניקס היא זו שעלולה להידרש למכור בלחץ את מהדרין. נזכיר כי מנכ"ל הפניקס עד לסוף החודש שעבר היה אייל לפידות שעזב לטובת מינויו לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי. עוד נודע מאז כי לפידות קיבל אופציה לרכוש מאלשטיין 5% ממניות כלל ביטוח שמוחזקות על ידי אי.די.בי בסיוע הלוואה במימון 90% מצידו של אלשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות