אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: עד כה התקבלו 535 פניות לפיצויים בשל פגיעות במבנים ורכוש

רשות המסים: עד כה התקבלו 535 פניות לפיצויים בשל פגיעות במבנים ורכוש

ברשות מעריכים כי עוד כ-150 פניות על נזקים יתקבלו בקרוב. הכי הרבה פניות הגיעו מאשקלון שם נפגעו 142 מבנים ו-40 רכבים, אחריה אשדוד שם התקבלו 79 פניות על נזקים למבנים

06.05.2019, 14:24 | עמרי מילמן

535 פניות לפיצויים הגיעו לרשות המסים עד כה בשל פגיעות במבנים, רכבים ושטחים חקלאים בעקבות הירי על דרום הארץ. ברשות המסים מעריכים כי יתקבלו בקרוב עוד 150 פניות על נזקים שונים. העיר ממנה הגיעו הכי הרבה פניות היא אשקלון שם נפגעו 142 מבנים ו-40 רכבים, אחריה אשדוד שם התקבלו 79 פניות על נזקים למבנים ו-56 פניות לנזקים לגבי רכבים. בשדרות 24 בתים ניזוקו ו-11 רכבים, בקריית גת 16 מבנים ו-8 רכבים, בבאר שבע 9 מבנים ו-5 רכבים, באופקים מבנה אחד ו-4 רכבים ניזוקו ובנתיבות רכב אחד. ביתר הישובים ניזוקו 20 מבנים, 12 רכבים ו-7 שטחים חקלאיים. במקביל הוצבה שמירה על 4 מבנים ו-10 משפחות פונו לבית המלון.

קראו עוד בכלכליסט

פגיעה במבנה בדרום פגיעה במבנה בדרום פגיעה במבנה בדרום

מימון הפיצויים והסיוע למשפחות שהועברו למלון נעשה על ידי קרן מס הרכוש של רשות המסים, שבה כ-14 מיליארד שקל. על פי החוק הקרן אחראית לפצות על נזק ברכוש שניזוק מאירוע של לחימה, מבצע צבאי או פיגוע טרור.

קרן מס הרכוש מפצה גם על נזקים עקיפים בעקבות פגיעה בעסקים ובימי העבודה, את מי שנמצא בטווח ה-40 ק"מ מרצועת עזה. אתמול האריכו ברשות המסים ובאוצר את התקנות המפצות מעסיקים שעובדיהם הורים לילדים שלא יכלו להגיע לעבודה מאחר ומוסד הלימודים של ילדם היה סגור בהנחיית פיקוד העורף. הפיצוי ניתן למעסיקים שנדרשים לשלם שכר מלא לעובדיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות