אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת גירסאות באיילון: הדירקטוריון מכחיש שקיבל זימון לאסיפה צילום: עמית שעל

מלחמת גירסאות באיילון: הדירקטוריון מכחיש שקיבל זימון לאסיפה

דירקטוריון איילון הכחיש שבעל השליטה רחמני זימן אסיפת בעלי מניות על דעת עצמו, אך שלח לו מכתב תגובה: "זימון אסיפה יצא היום או מחר"; רחמני טוען ששלח אתמול את הזימון על דעת עצמו, לאחר שהדירקטוריון גרר רגליים בקביעת האסיפה

06.05.2019, 15:37 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בקבוצת הביטוח איילון מכחישים שבעל השליטה לוי רחמני זימן אסיפה על דעת עצמו, אולם התברר ששלחו לו מכתב תגובה.

קראו עוד בכלכליסט


אתמול חשף כלכליסט כי הסכסוך בין דירקטוריון איילון אחזקות לרחמני עלה מדרגה. זאת כאשר הבעלים שהורחק מהחברה ניצל באופן חריג זכות הקבועה בחוק החברות, וזימן על דעת עצמו אסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה הדחת היו"ר המכהן שלמה גרופמן.

תחילה דרש רחמני מדירקטוריון החברה שיזמן את האסיפה להדחת גרופמן, והדירקטוריון אמנם דיווח כי נענה לדרישה (לפני כשבוע), אך מאז לא הוציא זימון בפועל.

רחמני, דרך בא כוחו עו"ד אפי אברמזון, שלח אתמול (א') מכתב ליועץ המשפטי של איילון עו"ד ישראל מוסינזון, בצירוף הזימון ל-28 במאי. לכלכליסט נודע כי למרות שהמכתב נשלח אמנם אתמול, פגמים טכנים שנפלו בו לטענת החברה הביאו לשליחה מחודשת שלו היום.


אלא שבדירקטוריון איילון בחרו לפרסם הבוקר דיווח שמכחיש את הפרסום בכלכליסט. לפי הדיווח, "בעקבות פרסומים שונים בעיתונות מהימים האחרונים, דירקטוריון החברה מתכבד לדווח כי למיטב ידיעתו אין בפרסומים הללו ממש. הדירקטוריון קיבל החלטה לכנס אסיפה כללית מיוחדת כדרישת בעל השליטה והחברה היא שתוציא זימון לאסיפה זו בימים הקרובים".

אלא שמקור ההכחשה אינו ברור, כיוון שלידי כלכליסט הגיע המכתב עצמו ולצידו זימון האסיפה ששלח עו"ד אברמזון. לפי המכתב, "בדיווח מ-28 באפריל הודיעה החברה כי הדירקטוריון החליט להורות על כינוסה של אסיפה כללית. אולם כידוע, בפועל המשיך הדירקטוריון לגרור רגליים ולא לפרסם את דבר הזימון. גם אסיפה שנתית לא זומנה על ידי הדירקטוריון. על פי סעיף 63 ג' לחוק החברות, היה מוטל על הדירקטוריון לזמן אסיפה מיוחדת בתוך 21 יום מהגשת הדרישה (רחמני פנה בדרישה כזו כבר ב-7 באפריל ובהמשך הגיש דרישה נוספת ב-30 באפריל – ר"ב).

הדירקטוריון לא זימן בתום 21 יום את האסיפה המיוחדת. לפיכך לא נותר למרשי אלא לכנס את אסיפת בעלי המניות בעצמו בהתאם לזכותו לפי הוראות סעיף 64 א' לחוק החברות".

לצפייה במכתב המאשר את זימון האסיפה, לחצו כאן

אם לא די בכך, לידי כלכליסט הגיע מכתב התשובה של דירקטוריון איילון למכתב ששלח רחמני ודבר קיומו הוכחש. הדירקטוריון שלח את המכתב דרך עו"ד עופר פירט ממשרד פירט וילנסקי, ובו נכתב כי "מרשכם שוב בוחר להתנהל באמצעות התקשורת ולזרוע מהומה מיותרת ומזיקה בחברה".

במכתב צויין כי הדירקטוריון אישר כינוס אסיפת בעלי מניות, וכי בהתאם לחוק החברות מועד הישיבה ייקבע לכ-35 יום ממועד כינוס הדירקטוריון. לפי המכתב, "זימון אליה יצא היום או מחר, לכל המאוחר".

עוד נכתב "לכן לא ברור מה מנסה מרשכם להשיג ומדוע. הוצאת הזימון לאסיפה המיוחדת מספר ימים לאחר שהתקבלה והתפרסמה החלטה לכנס אסיפה כדרישת מרשכם, היא סבירה ביותר. וזאת במיוחד כאשר בין לבין חל יום השואה ולמרשכם ידוע היטב כי שניים מחברי הדירקטוריון הם מראשי מצעד החיים ועל כן נעדרו מהארץ למספר ימים".

מטעמו של לוי רחמני נמסר היום כי דירקטוריון איילון אחזקות בראשותו של שלמה גרופמן אינו בוחל בשימוש באמצעים פסולים שכל תכליתם הוא לפגוע במר רחמני ולסלק אותו מהחברה שאותה ייסד ושהיא מפעל חייו המפואר. עוד מסרו מטעמו של לוי רחמני כי המכתב ששלח לחברה נשלח עוד אתמול ולכן לא ברור מה פשר הדיווח שמכחיש את הפרסומים. כן נמסר כי הפניה לאיילון לכינוס האסיפה הכללית, ולמינוי דירקטורים ראויים ומנוסים אשר יפעלו לטובת החברה ויצעידו אותה קדימה, נעשתה מספר רב של פעמים בעבר, וכי מר רחמני נחוש למנות דירקטורים כפי שהחוק מאפשר לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות