אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצב האופנה אלי טהרי תובע מבן דודו שלי נרקיס 56 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מעצב האופנה אלי טהרי תובע מבן דודו שלי נרקיס 56 מיליון שקל

טהרי, שנחשב כאחד ממעצבי האופנה המוכרים בארה"ב, טוען כי נרקיס, מי שבעבר זכה לכינוי מלך השוק האפור, לא החזיר הלוואה

06.05.2019, 16:20 | ליטל דוברוביצקי

מעצב האופנה אלי טהרי תובע מבן דודו, שלי נרקיס, מי שבעבר זכה לכינוי מלך השוק האפור, 56 מיליון שקל, זאת בטענה שלא השיב לו הלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

טהרי הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד נרקיס בטענה כי האחרון לא החזיר הלוואה שקיבל מטהרי כביכול. טהרי נחשב כאחד ממעצבי האופנה המוכרים בארה"ב.

נרקיס הוא כיום איש עסקים העוסק במתן הלוואות והוא היה אחד מנושיה של יזמית הנדל"ן ענבל אור.

שלי נרקיס, צילום: צביקה טישלר שלי נרקיס | צילום: צביקה טישלר שלי נרקיס, צילום: צביקה טישלר

במסגרת התביעה טוען טהרי כי בשנת 2005 הלווה לנרקיס לפי בקשתו סכום של 9 מיליון דולר. " נרקיס מסר לטהרי כי הוא זקוק להלוואה על מנת שיוכל לשלם לרשויות סכום כסף נכבד והתחייב להשיב סכום ההלוואה בתוך שנה. טהרי עמד על כך שהצדדיים יחתמו על הסכם הלוואה, אך ההלוואה הועברה לנרקיס בטרם נחתם ההסכם לאור תחושת דחיפות שיצר נרקיס לנוכח חתימת הסדר הטיעון. לאחר שנרקיס לא עמד בהתחייבויותו להשיב את ההלוואה בתוך שנה חתמו הצדדיים על הסכם הלוואה בשנת 2007".

מעצב האופנה אלי טהרי, צילום: AP מעצב האופנה אלי טהרי | צילום: AP מעצב האופנה אלי טהרי, צילום: AP

עוד נטען כי "כעולה מהסכם ההלוואה שנחתם בין הצדדיים, נרקיס הכיר בקיומו של החוב ובחובתו להחזיר לטהרי את החוב בצירוף ריבית בשיעור של 4%. לנוכח טענות נרקיס על מצבו הקשה דאז, הצדדיים סיכמו כי במשך עשר שנים טהרי לא ינקוט בהליכים לגביית החוב. על אף שחלפו מעל עשר שנים מיום חתימת ההסכם ועל אף פניות חוזרות ונשנות מצד טהרי , נרקיס מסרב להחזיר את החוב", נטען.

במסגרת התביעה נטען כי נרקיס וטהרי היו במשך שנים בקשרים טובים. בסופו של יום, נאמר בתביעה, במסגרת הסדר טיעון שילם נרקיס לרשויות המדינה 27 מיליון שקל. לפי הסכם ההלוואה שצורף לתביעה הוחלט כי במקרה של מחלוקת תוגש תביעה בארה"ב, אולם טהרי טוען כי מאז השתנו הנסיבות והפורום הנכון לניהול התביעה הוא בית משפט בישראל.

את טהרי מייצגים עוה"ד איל רוזובסקי וציון אמיר. טרם הוגשה תגובת נרקיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות