אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטא נטוורקס נרכשת ב-120 מיליון דולר רק שנתיים לאחר הקמתה צילום: יח"צ

מטא נטוורקס נרכשת ב-120 מיליון דולר רק שנתיים לאחר הקמתה

חברת הסייבר של היזם הסדרתי איתי בוגנר גייסה עד כה 10 מיליון דולר בלבד; הרוכשת, Proofpoint, היא חברת אבטחת מידע אמריקאית שנסחרת לפי שווי של כשבעה מיליארד דולר

07.05.2019, 07:16 | מאיר אורבך

חברת הסייבר הישראלית מטא נטוורקס (Meta Networks) נרכשה אמש על ידי חברת הסייבר האמריקאית Proofpoint בכ-120 מיליון דולר, בחלוקה של 111 מיליון במזומן והיתר במניות; החברה הישראלית הוקמה רק לפני כשנתיים וחצי, וגייסה מאז רק עשרה מיליון דולר מוורטקס ו-BRM. העסקה צפויה להיחתם ברבעון השני של השנה. שווי האחזקות של שתי המשקיעיות יביא אותן לאקזיט משמעותי של כ-35 מיליון דולר על השקעה של 5 מיליון דולר בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

מטא נטוורקס הוקמה בידי איתי בוגנר, יזם סדרתי שהקים בעבר את סופהוור וניוקלאוס - כשהראשונה נרכשה על ידי צ'ק פוינט לאחר שורה של מאבקים והשנייה על ידי אינטל. 20 עובדי החברה יצטרפו למרכז הפיתוח של Proofpoint בישראל.  

איתי בוגנר מנכ"ל Meta Networks, צילום: יח"צ איתי בוגנר מנכ"ל Meta Networks | צילום: יח"צ איתי בוגנר מנכ"ל Meta Networks, צילום: יח"צ

"מאחר והתקפות סייבר מכוונות בעיקר לאנשים, וארגונים ממשיכים להעביר את התשתית שלהם לענן, אזי פריצה למחשב של משתמש בודד עשויה, לעתים קרובות מדי, להוביל לפריצה מערכתית של ארגון שלם. הגבלת הגישה של העובדים וקבלני המשנה למשאבים מורשים בלבד, ולא לכל הרשת הארגונית, מהווה בקרה קריטית במודל אבטחה ממוקד-אנשים", אמר מנכ"ל Proofpoint, גארי סטיל. "על ידי שילוב הטכנולוגיה של מטא נטוורקס עם פלטפורמת האבטחה שלנו, Proofpoint תאפשר לארגונים לשלוט בצורה הרבה יותר פשוטה ומדויקת בגישת עובדים וקבלני משנה ליישומים בענן ובמקום העבודה".

Proofpoint מתכוונת לשלב הטכנולוגיה שרכשה עם מוצרי אבטחת הענן והרשת שלה, כדי להציע ללקוחות פתרון אבטחה כולל ומקיף.

"הגנה על אנשים ומשאבים הממוקמים מחוץ לרשת האירגונית המסורתית, היא אולי דרישת האבטחה הקריטית ביותר בעידן הענן", אמר איתי בוגנר, מייסד ומנכ״ל מטא נטוורקס. "יחד עם Proofpoint, נמשיך לממש חזון אבטחת סייבר שמתאים לאופן שבו גם המתקפות העוינות וגם התשתיות עברו אל הענן. Proofpoint נמצאת בחוד החנית של השינוי הזה, ואנחנו מאוד מתרגשים להיות חלק מצוות כה מדהים".

"הצוות המרשים של מטא נטוורקס הוא תוספת מבורכת למשפחת פרופפוינט. ביחד, נמשיך להרחיב את מרכז המו"פ שלנו בישראל", אמר דורון אלגרסי, מנכ"ל Proofpoint ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
משחק החתול והעכבר
אתגר להאקרים. עניין של זמן וכל הגנת סייבר הקיימת והחדשה תהיינה גלויות, למתקפת סייבר. בין לבין יש המנצלים זאת לעשיית הון לא קטן. לבריאות! בכל מקרה, לעולם לא תיתכן הגנת סייבר בטוחה לאורך זמן ב- 100%. משחק החתול והעכבר ימשיך להתקיים לעד. זהו תחום שפרנסה בו, לא תחסר.
מאיר  |  07.05.19