אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים הורביץ נכנס לקנאביס: ישקיע בחברת יו ניבו ויכהן כיו"ר צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

חיים הורביץ נכנס לקנאביס: ישקיע בחברת יו ניבו ויכהן כיו"ר

לכלכליסט נודע כי הבכיר לשעבר בטבע ישקיע 2 מיליון שקל תמורת 3% ממניות החברה וימונה בה ליו"ר פעיל; תנאי שכרו ככל הנראה עדיין לא הוחלטו ויידונו באסיפת בעלי המניות הקרובה של החברה

07.05.2019, 08:40 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בכיר לשעבר בטבע נכנס לתעשיית הקנאביס: לכלכליסט נודע כי איש העסקים חיים הורביץ ובנו של מנכ"ל טבע המיתולוגי אלי הורביץ, נכנס לתפקיד יו"ר פעיל בחברת הקנאביס הציבורית יו ניבו. הורביץ שימש בתפקידים בכירים שונים בטבע, וביניהם גם כמנכ"ל ודירקטור בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

הורביץ ישקיע ביו ניבו כ-2 מיליון שקל תמורת כ-3% ממניות החברה, ש-2% מהם יקבל כמניות, וכ-1% נוסף יקבל כאופציות (מחוץ לכסף), לפי שווי חברה של כ-200 מיליון שקל. שווי החברה נכון לנעילת המסחר אתמול (ב') עמד על 119.5 מיליון שקל.

חיים הורביץ, צילום: עמית שעל חיים הורביץ | צילום: עמית שעל חיים הורביץ, צילום: עמית שעל


       
 

תנאי כהונתו של הורביץ כיו"ר פעיל בחברה יידונו וייקבעו לקראת אישור מינויו באסיפת בעלי המניות הקרובה. הורביץ אישר את הדברים ואמר לכלכליסט כי היכרותו עם יו ניבו חדשה יחסית, וכי "בתקופה האחרונה התחלתי ללמוד את נושא הקנאביס, ואני חושב שהיישומים התרופתיים מהצמח מעניינים מאוד. יש הרבה ספרות מדעית מחקרית בנושא והרבה מה לעשות. מהיבט הפרמצבטיקה - שהוא עיקר הפוקוס שלי ועיקר השקעתי - יו ניבו נראתה הכי מעניינת מהחברות שבחנתי".

השקעתו של הורביץ בחברה תיעשה באמצעות הקרן הפרטית שלו, CHealth, שהשקיעה עד כה עשרות מיליוני שקלים בתשע חברות תרופות בשלבים מתקדמים. שתיים מהן נסחרות בבורסת נאסד"ק בארה"ב: חברת יורוג'ן פארמה, הנסחרת בשווי 490.7 מיליון דולר, וחברת גלמד פרמסוטיקלס, הנסחרת בשווי 165.9 מיליון דולר.

"למרות שבדרך כלל אני משקיע בחברות בניסויים הקליניים ההתחלתיים, החומרים בקנאביס לא מצריכים טוקסיקולוגיה", אמר הורביץ. "השלבים הקליניים הראשונים בתחום הקנאביס פחות קריטיים, להבדיל מחברה כמו 'גלמד' ששם יש תרופה עם מולקולה חדשה לגמרי, בקנאביס אפשר ללכת ישר לשלב הקליני, לקפוץ למים, ולשחות".

הורביץ סיפר שבראייתו, "הקנאביס מאוד מעניין. אני אמנם קצת אינטרסנט בשל כניסתי ליו ניבו, אבל יש לצמח הרבה הצדקה מבחינת היישומיות שלו בשוק. לדוגמא, בתחום רפואת העור ניתן להבחין באופן מובהק בשיפור הנגרם בשימוש בחומרי הצמח. ויש תחומים נוספים שמעניינים לבדיקה".


הורביץ מכיר את אחד המשקיעים ביו ניבו - עידו חג'ג', מבעלי קבוצת הנדל"ן חג'ג', במסגרת עיסקה משותפת שלהם במגדלי הארבעה בתל אביב. חג'ג' היה זה שהביא לחברה את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שנכנס בתחילת חודש אפריל כמשקיע ויועץ עסקי בחברה.

"חלק מההחלטה להגיע ליו ניבו היה בגלל ששאול שם", אמר הורביץ בהתייחסו לד"ר שאול מוכתר, שכיהן בעבר כסמנכ"ל טבע יפן. "החלק האחר הוא שלחברה יש יכולת גידול קנאביס רפואי עצמאית, ורישיונות לאורך כל שרשרת הערך הנדרשת".

הורביץ יחליף ביו ניבו את אלי כהן, המחזיק ב-3.17% ממניות החברה ומתפקד כיו"ר הנוכחי שלה מאז שיו ניבו (בשמה הקודם די פארם) התמזגה עם פעילות הקנאביס של חברת יו אן וי באוגוסט האחרון.
 

גולן ביטון, מנכ"ל ומייסד יו ניבו, אמר ל"כלכליסט": "היכרותו של חיים הורביץ עם עולם התרופות, יחד עם קשריו ויכולותיו, יסייעו ליו ניבו להרחיב באופן משמעותי את פעילותה בחו"ל, לתפוס יותר נתחי שוק, ולקבל יתרון על פני שאר החברות הפועלות בתחום בעולם".

יו ניבו מחזיקה ברישיונות לגידול חקלאי, ייצור, ופיתוח מוצרי קנאביס רפואי. החברה מתכוונת לפעול באמצעות מפעל קנאביס שסיימה לבנות באשקלון. החברה פנתה ליחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) לקבל אישור לתחילת הייצור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות