אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הצוללות: הפרקליטות ביטלה את הסכם עד המדינה עם מיקי גנור צילום: אוראל כהן

פרשת הצוללות: הפרקליטות ביטלה את הסכם עד המדינה עם מיקי גנור

לפי הפרקליטות, "גנור הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר"

07.05.2019, 11:41 | שירות כלכליסט

הפרקליטות הודיעה לבאי כוחו של מיקי גנור על ביטול הסכם עד המדינה עימו בפרשת הצוללות (תיק 3000).

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח לבאי כוחו של גנור הודיעה פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי שוויקי, כי גנור הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו. זאת, "בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר בסמוך ולאחר חתימת ההסכם ובשל הפגיעה במהימנותו הנגזרת ממסירת גרסה חדשה זו".

בנוסף, לדבריה, החל מ-23 במרץ 2019 ועד לשחרורו של גנור למעצר בית, הוא הפסיק לשתף פעולה והחל לשמור על זכות השתיקה – צעד המהווה הפרה של התחייבויותיו לפי ההסכם.  

מיקי גנור, צילום: אוראל כהן מיקי גנור | צילום: אוראל כהן מיקי גנור, צילום: אוראל כהן

גנור נעצר בסוף חודש מרץ, לאחר שהגיע למשטרה וביקש לשנות מהגרסה המפלילה שמסר בעבר במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם איתו. גנור טען שהוא עומד מאחורי העובדות שמסר בעדותו, אולם יש לו פרשנות אחרת ולא פלילית לגביהן - התשלומים שהעביר היו דמי ייעוץ ולא תשלומי שוחד. גנור טען שהופעל עליו לחץ מצד המשטרה "להלביש" על כספים ופגישות סיפור פלילי שבמרכזו הטענה שפעל כדי לקיים יחסי שוחד עם עובדי מדינה בכירים. הוא שוחרר מאוחר יותר למעצר בית.

גנור הוא הנציג לשעבר של המספנה הגרמנית טיסנקרופ שחשוד בתשלומי שוחד לעובדי ציבורי כדי לקדם עסקאות למכירת צוללות וספינות משמר מתוצרתה בהיקף של מאות מיליוני יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
סיפורי פוגי
רוב הבכירים שלנו הופכים ליועצים ומתווכים וגוזרים קופונים בזכות קשריהם במערכות בארץ ובעולם, לכל תשלום עמלה ניתן להדביק תגית שלילית או פלילית, כשהמשטרה או הפרקליטות התמלאת ביוזמה שכזו הם תופשים את מי שנראה להם כמשתף פעולה, מהלכים עליו איימים עם 10 שנות מאסר ומשכנעים אותו להעיד כי נתן, לקח, קיבל חילק שלמונים במסווה של עסקאות ייעוץ.. במדינת המשטרה שלנו ניתן להפליל את כל אחד, אפילו מי שפרש ישירות לבית אבות והתקבל שם לוועד. הלואי וכל התיק הזה יתמסמס ויעלם מן העולם.
קוקי  |  09.05.19
17.
חי חי חי וחה חה חה
האכילו את הציבור בסיפורי סרק והוא אוכל הכל. אין בכלל עיסקת צוללות. כל סיפור הצוללות רק מראה איזה יחס מקבל הכסף הציבורי. כדי לחסל שחיתות יש לחסל את משרד האוצר ואת רשות המיסים. לבטל את המיסים. הממשלה תורכב מ 5 אנשים בבחירה ישירה. כל יישוב ידאג לעצמו וכל קבוצת יישובים תספק חינוך בריאות ובטחון תמורת תשלום מלא. חסרי היכולת יטופלו על ידי היישוב וכל משפחה תאמץ חסר יכולת או תשלם עבור תמיכה בו. פחות מליון עובדי ממשלה מיותרים. כל השירותים יינתנו על ידי חברות פרטיות בשוק חופשי. סינגפור תבוא להעתיק.
אורי גרוס  |  08.05.19
לכל התגובות