אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמתנות בעלייה ברכישות בכרטיסי אשראי: עלייה של 4% ברבעון הראשון צילום: גטי אימג'ס

התמתנות בעלייה ברכישות בכרטיסי אשראי: עלייה של 4% ברבעון הראשון

זאת לעומת עלייה של 7.7% ברבעון השלישי של 2018. ירידה של 1.4% נרשמה בענף המזון והמשקאות ושל 1.3% ברכישות של הלבשה, הנעלה, מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ורהיטים

07.05.2019, 13:00 | מיכל מרגלית
מתמתנת העלייה ברכישות בכרטיסי אשראי: ברבעון הראשון של השנה גדל סך הרכישות בכרטיסי אשראי שביצעו הצרכנים הפרטיים ב-4.1% בלבד, לאחר עלייה של 7.7% ברבעון השלישי של 2018. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המתפרסמים היום (ג').

קראו עוד בכלכליסט

נתוני הלמ"ס כוללים גם רכישות בכרטיסי אשראי אונליין, אולם רק אלה שנעשו באתרים בארץ, ולא כוללים את הרכישות בכרטיסי אשראי באתרים מחו"ל.

מפילוח לפי ענפי רכישה עולה כי חלה התמתנות בעלייה ברכישות בכרטיסי אשראי גם ברכישת מוצרים ושירותים אחרים, כולל דלק, חשמל וגז, מחשבים ותוכנה, ציוד ושירותי תחבורה, תקשורת, שירותי רפואה ותרופות. העלייה ברכישות בכרטיסי אשראי בענף זה היתה 7.3% ברבעון הראשון של השנה, לאחר עלייה של 10.4% ברבעון האחרון של 2018.

ארכיון, צילום: שאטרסטוק ארכיון | צילום: שאטרסטוק ארכיון, צילום: שאטרסטוק

בענף המזון והמשקאות אף חלה ירידה של 1.4% ברכישה בכרטיסי אשראי, לאחר עלייה של 1.6% ברבעון הקודם.

ירידה נוספת נרשמה ברכישות של הלבשה, הנעלה, מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ורהיטים בכרטיסי אשראי, בשיעור 1.3%, וזאת לאחר שברבעון הקודם נרשמה עלייה של 0.1%.

עלייה של 7.1% נרשמה ברכישת שירותים כמו שירותי ביטוח, טיסות ואירוח, פנאי בידור ושירותי עירייה (ארנונה ומים), אך זו עלייה מתונה, לעומת עלייה של 13.1% ברבעון הקודם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות