אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם רישיון למדיוונד - תקבל סכום של עד 150 מיליון דולר צילום: Mediwound

הסכם רישיון למדיוונד - תקבל סכום של עד 150 מיליון דולר

החברה הישראלית, מפתחת ה-NexoBrid לטיפול בכוויות, חתמה על הסכם עם וריסל האמריקאית - תקבל מקדמה של 15.5 מיליון דולר, סכום נוסף של 7.5 מיליון דולר לאחר אישור שיווק מה-FDA ותשלומים מותנים נוספים של 125 מיליון דולר בהתאם להשגת יעדי מכירות

07.05.2019, 12:43 | מיקי גרינפלד
הסכם רישיון למדיוונד, בסכום של מיליוני דולרים (Mediwound): חברת הביומד מפתחת ה-NexoBrid - תרופה לטיפול בכוויות קשות - חתמה על הסכמי רישיון ואספקה בלעדיים עם חברת וריסל (Vericel) האמריקאית למסחור הנקסובריד בצפון אמריקה.  

קראו עוד בכלכליסט

וריסל תשלם למדיוונד סכום ראשוני כמקדמה של 15.5 מיליון דולר ועוד 7.5 מיליון דולר לאחר קבלת אישור שיווק בארה"ב מה-FDA. תשלומים נוספים מותנים באבני דרך (השגת יעדי מכירות) עשויים להגיע לעד 125 מיליון דולר, לצד תשלומים נוספים כדמי תמלוגים על המכירות. מדיוונד תמשיך להחזיק בזכויות המסחור של הנקסובריד בכל העולם למעט צפון אמריקה.

 , צילום: Mediwound צילום: Mediwound  , צילום: Mediwound

מדיוונד מסחרת בנאסד"ק בשווי של 145 מיליון דולר והיא המוחזקת ב-35% על ידי כלל ביוטכנולוגיה, הנסחרת בת"א בשווי של 445 מיליון שקל. החברה השיגה לאחרונה תוצאות חיוביות בניסוי קליני שלב 3 בנקסובריד לצורך קבלת אישור ה-FDA לשיווק התרופה גם בארה"ב. למדיוונד הסכם עם הרשות האמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי (BARDA) למימון פיתוח ה- NexoBrid ולהצטיידות בתרופה בהיקף של עד 175 מיליון דולר, כחלק מההיערכות של הממשל האמריקני לאירועים רבי נפגעים.

חברת וריסל נסחרת בנאסד"ק  בשווי של 806 מיליון דולר - החברה האמריקאית עוסקת בתחום הטיפולים התאיים והיא משווקת בין היתר את ה-Eoicel, שתל עור קבוע לחולי כוויות קשות. 

שרון מלכה, מנכ"ל מדיוונד, אמר במסגרת ההודעה על ההסכם: "שיתוף הפעולה עם Vericel, חברה בעלת מומחיות וניסיון רב בשוק הכוויות בארה"ב, הוא אישרור נוסף לערך הקליני והמסחרי של NexoBrid כשיטת טיפול חדשה ומתקדמת לכוויות. אנו מתעתדים להיפגש עם ה-FDA בקרוב, ובכפוף להסכמתם בפגישה, להגיש בקשה לאישור שיווק NexoBrid בארה"בברבעון הרביעי של השנה".

שרון מלכה מנכ"ל מדיוונד, צילום יח"צ שרון מלכה מנכ"ל מדיוונד | צילום יח"צ שרון מלכה מנכ"ל מדיוונד, צילום יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות