אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כש-Gett מבשרת שגייסה 200 מיליון דולר, למה היא מתכוונת? צילום: שאטרסטוק

פרשנות

כש-Gett מבשרת שגייסה 200 מיליון דולר, למה היא מתכוונת?

חברת ההיסעים פרסמה הודעת גיוס בנוסח מטעה; בפועל, מדובר בגיוס של 120 מיליון, בקו אשראי, ולפי שווי שונה. גט נמצאת בתקופה לחוצה מאוד ומתקדמת לקראת הנפקה ב-2020 - ומסרים שקופים וכנים הם תנאי חשוב להצלחתה

07.05.2019, 14:46 | מאיר אורבך

חברת גט הוציאה היום הודעה לעיתונות, בה סיפרה שגייסה 200 מיליון דולר לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שכחה לציין בהודעה שפירסמה בעברית כמה עובדות מהותיות: בפועל, לא גייסה 200 מיליון דולר כי אם 120 מיליון בלבד; 80 מיליון גייסה עוד בקיץ 2018 ועתה חשפה גיוס של 120 מיליון נוספים - אך לא מדובר בגיוס הון כי אם קו אשראי, הלוואה שצריך להחזיר. גט מספרת בגאווה שגייסה לפי שווי חברה של 1.5 מיילארד דולר, לאחר שאת 80 המיליונים מהקיץ גייסה לפי שווי של 1.4 מיליארד.

200 מיליון? תלוי איך סופרים. מונית Gett, צילום: שאטרסטוק 200 מיליון? תלוי איך סופרים. מונית Gett | צילום: שאטרסטוק 200 מיליון? תלוי איך סופרים. מונית Gett, צילום: שאטרסטוק

גט מדברת על הגעה לרווחיות ולהנפקה. אבל קודם לכן, כחברה גדולה שפועלת בארה"ב, בריטניה ורוסיה ומעסיקה יותר מאלף איש, כדאי לה לזכור היטב שהכלל הראשון בעבודה מול העולם העסקי הוא כנות. כשהחברה מוציאה הודעה לפיה גייסה 200 מיליון דולר, יחשוב האדם הסביר שאכן גייסה 200 מיליון חדשים ולא יתהה אם מאחורי הודעתה עומדים נתונים אחרים.  

גט נמצאת בתקופה לחוצה: מצד אחד, חברות כאובר וליפט רצות לבורסה עם שווי מטורף ומראות הפסדי עתק, ומצד שני התחרות העיסקית בכל מקום קשה מנשוא ואפילו בישראל החלה ספקית שיתוף הנסיעות להתמודד עם שחקנים כיאנגו. 120 מיליון דולר חדשים שיגיעו לחברה אולי יתנו לה אוויר עד הנפקה אפשרית, אבל האם חברה שמוציאה דיווח שאינו מדוייק תתקבל בברכה בשווקי ההון בעולם?
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות