אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי הכפילה את החזקתה בעמיעד: רכשה מניות בפרמיה של 17% צילום: עמית שעל

פימי הכפילה את החזקתה בעמיעד: רכשה מניות בפרמיה של 17%

קרן ההשקעות של ישי דוידי רכשה 9% מיצרנית מערכות סינון המים תמורת 6 מיליון דולר ותגיע להחזקה של 18% מהון המניות שלה

07.05.2019, 15:47 | חזי שטרנליכט
קרן פימי של ישי דוידי רוכשת נתח נוסף מעמיעד מערכות מים. פימי רוכשת 9% מהחברה תמורת 6 מיליון דולר ותגיע להחזקה של 18% מהון המניות שלה. ביולי האחרון נכנסה פימי להשקעה בעמיעד כשרכשה 9% ממניותיה והיא מצהירה היום כי בכוונתה להמשיך ולהגדיל את החזקותיה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

עמיעדנסחרת בבורסת ה- AIM בלונדון והעסקה בוצעה במחיר של כ-2.9 דולר למניה. המניה סגרה את יום המסחר האחרון (שני) במחיר של 190 פני, שהם כ-2.48 דולרים. כך שמדובר בפרמיה של 17% על מחיר המניה. המניה מזנקת בבורסה הלונדונית ב-6.7% ל-202.5 פני. שווי השוק של החברה עומד על 43 מיליון ליש"ט, שהם 200 מיליון שקל.

עמיעד מערכות מים נוסדה בשנת 1962 והיא מעסיקה מעל 700 עובדים ברחבי העולם. המפעל המרכזי של החברה נמצא בקיבוץ עמיעד שבצפון. החברה הונפקה בבורסת ה-AIM בלונדון בשנת 2005 וקיבוץ עמיעד הוא בעל השליטה הנוכחי עם החזקה של 48.5%. בין בעלי המניות של החברה ניתן למצוא את קיבוץ בית זרע. מנכ"ל החברה הנוכחי, דורי יבזורי, בעבר מנכ"ל חברת תמה, מונה לתפקידו בספטמבר 2016.

עמיעד עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות סינון מים המיועדות למגזרים התעשייתיים, המוניציפליים, בתחומי השקיה, נפט וגז ובתחומי השימוש הביתי. החברה מתמחה בטכנולוגיית המסננים בעלי יכולות ניקוי עצמי אוטומטיות והיא מהמובילות בעולם בתחומי הפעילות שלה.

ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי | צילום: עמית שעל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות