אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי וסוכנות המיפוי הבריטית ינטרו תשתיות לאורך כבישי אנגליה צילום: יונתן הפנר

מובילאיי וסוכנות המיפוי הבריטית ינטרו תשתיות לאורך כבישי אנגליה

החברה משיקה שירות ייחודי, במסגרתו מכוניות שנעות על הכבישים יוכלו לשמש כסוכן חכם ולאסוף נתונים על כלל התשתיות שמוצבות לאורך כבישי אנגליה, ובכלל זה רשתות תקשורת, מים, ביוב, גז, חשמל ועוד

07.05.2019, 23:54 | ליאור גוטמן

חברת מובילאיי משיקה היום (ג') שירות יחודי שיוכל לטענתה לזהות ולנתח מיקומי תשתיות שמוצבים בכבישי אנגליה. המהלך הוכרז בלונדון, ובוצע בשיתוף פעולה עם חברת אורדננס סרבי (Ordnance Survey), שהיא למעשה סוכנות מיפוי הכבישים הלאומית הבריטית.

קראו עוד בכלכליסט

במובילאיי מסבירים שמטרת הפעילות היא לנצל את היכולות הטכנולוגיות שפיתחו מובילאיי ואינטל, כך שמכוניות שנעות על הכביש יוכלו לשמש כ"סוכן חכם" ולאסוף ולעדכן נתונים על כלל התשתיות שמוצבות לאורך כבישי בריטניה. בין התשתיות השונות שמובילאיי תנטר ניתן לציין רשתות תקשורת, מים, ביוב, גז, חשמל, וסימני דרך שונים שמסייעים למכוניות לנוע, לרבות רמזורים, תמרורים וסימוני כבישים.

נשיא ומנכ"ל מובילאיי פרופ נשיא ומנכ"ל מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע | צילום: נמרוד גליקמן נשיא ומנכ"ל מובילאיי פרופ

המיפוי יתבצע על ידי התקנת מערכות המחשוב והצילום של מובילאיי על גבי מכוניות, מה שיוביל לאיסוף מידע ועדכונו 24/7, ועד ליצירת מסד נתונים מלא של כל רחוב שבו נסעו. במובילאיי רואים במהלך חלק מהאבולוציה שתוביל ליכולת לספק לציבור לא רק מגוון אפשרויות לנסיעה אוטונומית, אלא גם אפשרות להעמיד לרשות רשויות מוניציפליות שונות את המידע שנאסף.

פרופ' אמנון שעשוע, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, אמר כי "העתיד הנראה לעין של הערים החכמות והרחובות הבטוחים נמצא בהישג יד, זאת בשעה שנוכל להעביר לממשלות ועיריות מיפוי מדויק של התשתיות שמוצבות בכל מקום".

במטרה לבדוק את יכולות המיפוי בשטח, מובילאיי ואורדננס התקשרו עם קבוצת המים נורת'הומברין (Northhumbrian Water Group), שפועלת בצפון ומזרח אנגליה בתחומי אספקת המים וטיפול בשפכים, תוך מתן שירות לכ-4.5 מיליון תושבים.

במסגרת השת"פ בין הצדדים יתבצע מיפוי של קווי המים ופתחי הניקוז עד רמת מיקומי בורות הביוב בכל מרחב העבודה של הקבוצה, מהלך שישרת את יכולתה לתחזק את הקווים תוך אפשרות לחיסכון כספי מצידם בעלויות כוח אדם וציוד שבהם השתמשה הקבוצה עד היום כדי לספק שירות ללקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות