אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן חושפת (כמעט) את החשמלית הראשונה שלה צילום: יצרן

פולקסווגן חושפת (כמעט) את החשמלית הראשונה שלה

הדגם ייקרא ID 3. לפי בכיר בחברה, עד שנת 2025 תציג פולקסווגן 20 דגמים חשמליים. המכונית מזכירה בצורתה את הפולו ודומותיה

08.05.2019, 21:33 | תומר הדר

פולקסווגן נערכת לקראת תערוכת הרכב שתתקיים בעוד מספר חודשים בפרנקפורט וחושפת לראשונה את אחד הדגמים החשובים ביותר בתולדות החברה, לצד החיפושית המקורית והגולף: פולקסווגן ID 3. בכך שוברת פולקסווגן מסורת רבת שנים של הענקת שמות למכוניות, החל בגולף וכלה בפאסאט, ומעניקה למכונית הראשונה במשפחת הדגמים החשמליים שלה שם שהוא ספרה.

קראו עוד בכלכליסט

פולקסווגן אגב אינה היחידה: גם מאזדה מייצרת את ה-3 המשפחתית. בחירתה של פולקסווגן להציג קודם כל את ה-3 הקומפקטית נחשבת תמוהה: כיום רוב יצרני הרכב מעדיפים להציג רכבי כביש-שטח חשמליים - אך לפי פולקסווגן, נקודות העוגן של היצרנית, קרי הדגמים הנמכרים ביותר, עדיין נמצאות בשוק הרכב הקומפקטי.

פולקסווגן ID 3 החשמלית, צילום: יצרן פולקסווגן ID 3 החשמלית | צילום: יצרן פולקסווגן ID 3 החשמלית, צילום: יצרן

לפי יורגן שטקמן, חבר מועצת מנהלים בפולקסווגן, הבחירה בספרה 3 נועדה גם לציין כי דגמים נוספים של פולקסווגן (קרי 1,2, 4 וכיוצא בזאת) יוצגו בעתיד ויונעו בחשמל. לפי שטקמן, פולקסווגן מתעדת להציג 20 דגמים חשמליים שישתייכו למשפחת דגמי ID עד שנת 2025.

כפי שניתן לראות, ה-ID אינה מעוצבת באופן הרפתקני מאוד, אלא מזכירה בקוויה הכלליים את פולקסווגן פולו ודומותיה, זאת לנוכח הפניה אל שוק המיינסטרים. עם זאת, ניתן להבחין שמדובר ברכב המעוצב באופן שונה מיתר דגמי פולקסווגן, למשל עקב היעדר גריל קדמי שמיועד לאפשר חדירת אוויר קר - מכיוון של-ID אין מנוע בנזין - או דיזל הדורש רדיאטור לקירור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות