אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירת וואווי מתנגדת להסגרתה לארה"ב בשל התבטאויות טראמפ צילום: איי אף פי

בכירת וואווי מתנגדת להסגרתה לארה"ב בשל התבטאויות טראמפ

מנג וואנז'ו, סמנכ"לית הכספים של הענקית הסינית, נעצרה בקנדה בדצמבר לבקשת ארה"ב בטענה כי הפרה את הסנקציות על איראן; נשיא ארה"ב אמר לאחר מכן כי בכוונתו להתערב בדיון המשפטי שייערך בארצו נגד מנג, אם הדבר יעזור לסגור את עסקת הסחר עם סין; עורכי דינה סבורים כי הדבר מהווה חריגה משפטית ומצדיק את ביטול בקשת ההסגרה

09.05.2019, 10:00 | שירות כלכליסט
סמנכ"לית הכספים של וואווי שנעצרה בקנדה לבקשת ארה"ב מתכוונת לבקש את הקפאת הליכי הסגרתה, בין היתר על בסיס התבטאויותיו של הנשיא דונלד טראמפ בנושא, אשר לדברי עורכי דינה פוסלות את ארה"ב מלפעול בעניינה על אדמת קנדה.

קראו עוד בכלכליסט

'

מנג וואנזו, מנכ"לית הכספים בת ה-47 ובתו של מייסד חברת וואווי טכנולוגיות, המיליארדר רן ז'נגפיי, נעצרה בשדה התעופה של וונקובר בחודש דצמבר לבקשת ארה"ב, ונאבקת כעת בהאשמות לפיהן היא רקמה מזימה להונות בנקים ברחבי העולם לגבי יחסיה של וואווי עם חברה הפועלת באיראן. היא שוחררה בערבות של 10 מיליון דולר קנדי. לאחר מעצרה אמר טראמפ לרויטרס שבכוונתו להתערב בדיון המשפטי שייערך בארה"ב נגד מנג, אם הדבר יעזור לסגור את עסקת הסחר עם סין.

מנג וואנז מנג וואנז'ו | צילום: אי פי איי מנג וואנז

עורכי דינה של מנג טענו במסמכים שהגישו אתמול (ד') לבית המשפט העליון של מדינת קולומביה הבריטית, שבכוונתם לעתור למען הקפאת הליכי ההסגרה בהתבסס על חריגות משפטיות, שדברי טראמפ הם רק חלק מהן. הם טוענים גם שמנג נעצרה, נחקרה ועברה חיפוש באופן בלתי חוקי בשדה התעופה, ושמעצרה הרשמי התעכב בתואנת שווא של חיפוש שגרתי של רשויות ההגירה. הם טוענים גם שאין שום ראיות לכך שהיא מסרה מידע כוזב לבנק כלשהו לגבי יחסיה של וואווי עם החברה הפועלת באיראן, ששמה סקייקום, ושבכך היא העמידה לכאורה את הבנק בסכנת הפרה של הסנקציות האמריקניות על איראן, או גרמה לו לפעול בניגוד להן. לדברי עורכי הדין, הבנק הבין לאשורם את היחסים בין וואווי וסקייקום. הבנק זוהה כ-HSBC, אך דובריו לא מסרו דבר בתגובה.

וואווי טענה בעבר שסקייקום היא חברה מקומית איראנית שאיתה היא עושה עסקים, בעוד ארה"ב טוענת שמדובר בשלוחה לא רשמית של החברה שמשמשת להסוואת פעילותה של וואווי באיראן.

עורך דינה של מנג, סקוט פנטון, אמר בבית המשפט שבמהלך מעצרה בן שלוש השעות של מנג בשדה התעופה בדצמבר כי "זכויותיה הופרו לחלוטין". כן ציין כי ההתנהלות המיוחסת למנג אינה נחשבת לפלילית בקנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות