אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה בלשכת עורכי הדין: ועדת הבחירות נדרשת לפסול את עו"ד רומי קנבל צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

סערה בלשכת עורכי הדין: ועדת הבחירות נדרשת לפסול את עו"ד רומי קנבל

בעקבות החשיפה השבוע שלפיה קנבל לכאורה לא עומדת בתנאי הסף לרוץ לראשות מחוז המרכז בלשכה, דורש המתמודד מולה על התפקיד, עו"ד שלמה שחר, לפסול אותה. מי שיכריע בדרישה הוא יו"ר ועדת הבחירות עו"ד חיים קנת, שהעלה לאחרונה לעמוד הפייסבוק שלו צילום סלפי מחויך יחד עם קנבל; עו"ד קנבל: "כל הניסיונות לפעול להסרת מועמדותי דרך מניפולציות זולות, הן פעולות פחדניות של מתמודדים אחרים שיודעים היטב כי הם עומדים להפסיד"

10.05.2019, 16:59 | ענת רואה

סערה בלשכת עורכי הדין בעקבות חשיפת "כלכליסט": היום בצהרים הוגשה לוועדת הבחירות של הלשכה דרישה דחופה להורות על פסילת מועמדותה של עו"ד רומי קנבל לראשות ועד מחוז מרכז.

הפנייה הוגשה לאחר החשיפה שלשום ב"כלכליסט" לפיה עו"ד קנבל, המתגוררת ליד ירושלים ומשרדה ממוקם בתל אביב, לכאורה כלל אינה עומדת בתנאי הכשירות לרוץ לתפקיד ראש מחוז מרכז.

קנבל הכריזה על מועמדותה לפני חודשיים, ב-10 במרץ. על מנת שתוכל להתמודד לראשות מחוז מרכז הודיעה קנבל ללשכה שכתובתה השתנתה משדרות מנחם בגין בתל אביב לרחוב גיבורי ישראל 5א בנתניה, השייך למחוז מרכז. בעקבות זאת ברישום לשכת עורכי הדין הוסרה קנבל ממחוז תל אביב ושויכה למחוז מרכז.

ב"כלכליסט" נחשף עוד כי בכתובת החדשה בנתניה מצוי משרד עורכי דין אחר, כשליד הדלת שלו ישנו שלט מנייר ושם מופיע שמה של קנבל. קנבל עצמה לא היתה במקום ולדברי עובד במקום הוא לא נתקל בה בכל החודשים האחרונים שבהם הוא מועסק במשרד.

רומי קנבל, צילום: יח"צ רומי קנבל | צילום: יח"צ רומי קנבל, צילום: יח"צ

קנבל העבירה ל"כלכליסט" עותק מחוזה השכירות ממנו עולה שמדובר בחדר בשטח של 13 מ"ר ותוקף החוזה הוא ל-4 חודשים - מ-13 במרץ, ימים בודדים לאחר הכרזת המועמדות, ועד 30 ביוני, כשבועיים לאחר הבחירות ללשכה.

בעקבות הדברים הוגשה היום פנייה דחופה לוועדת הבחירות בראשותו של עו"ד חיים קנת. הפנייה הוגשה באמצעות עו"ד איתן לירז ובשמם של עו"ד שלמה שחר, המתמודד מול קנבל על ראשות מחוז מרכז וסיעתו "דרך חדשה" בראשותו של עו"ד ציון אמיר.

בפניה ציין עו"ד לירז כי הכתבה וראיות נוספות תומכות במסקנה שלפיה לא מקום עבודתה ולא מקום מגוריה של עו"ד קנבל הם במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין; לפיכך, לדבריו, אין מנוס מהחלטה כי יש לפסול את מועמדותה לראשות מחוז מרכז.

לפי הנטען בפנייה, נוכח חומרתם לכאורה של הדברים שפורטו בכתבה, מתבקשת ועדת הבחירות להורות בדחיפות על פסילתה של עו"ד קנבל; כמו כן נכתב שעל ועדת הבחירות להעלות את הנושא לדיון דחוף כבר בישיבתה הקרובה, שנקבעה ליום ראשון.

בראש ועדת הבחירות בלשכה עומד עו"ד חיים קנת. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי ב-21 באפריל, ביום בו הגיעו המועמדים השונים ללשכה לצורך הגשת הרשימות וטפסי המועמדות, הצטלם קנת יחד עם עו"ד קנבל והעלה לפייסבוק שלו את הצילומים בהם השניים קרובים ומחויכים.

בפוסט שפרסם עו"ד קנת באותו יום הוא צירף שתי תמונות משותפות שלו ושל קנבל וכתב: "יחד עם עו"ד רומי קנבל המועמדת לראש מחוז מרכז של לשכת עורכי הדין". מבדיקת "כלכליסט" לא נמצא פוסט דומה שהעלה קנת עם מועמד אחר. כעת, יצטרך קנת להכריע האם קנבל תיפסל, לאור הטענות שהוצגו בפניו.

במענה לפניית "כלכליסט" מסר קנת: "באותו יום ביקשו הרבה מועמדים להצטלם איתי והצטלמתי עם לפחות 6 מועמדים מכל צדדי הסיעות. לא רואה בצילום כל פגם. גם לגבי הפייסבוק העליתי תמונות נוספות גם עם מועמדים אחרים, אין הדבר אומר שאני תומך בצד זה או אחר. התמונות נעשו לבקשת המועמדים והמועמדות. את רומי קנבל פגשתי לראשונה בחיי באותו מעמד, כך גם לגבי רוב המועמדים".

עו״ד רומי קנבל מסרה בתגובה: "כפי שכבר נאמר בעבר, התמודדותי מתבצעת על פי חוק ולא נפל בה שום רבב. כל הניסיונות לפעול להסרת מועמדותי דרך מניפולציות זולות, הן פעולות פחדניות של מתמודדים אחרים, שיודעים היטב כי הם עומדים להפסיד את הבחירות ואינם רוצים לאפשר לעורכי הדין הליך בחירות הוגן ונקי.

אין לי שום היכרות ושום קשר עם עו"ד קנת והפעם הראשונה שנפגשנו אי פעם היתה בבואי להגיש את הרשימות, שם גם צולמה התמונה. טוב יעשו מתנגדיי אם יפנימו כי בחירות מנצחים בקלפי ולא באמצעות הכפשות, הפחדות ואיומים. אמשיך לפעול לחיזוק מחוז המרכז ולשכת עורכי הדין ולמען ציבור עורכי הדין, היקר מאוד לליבי".

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי, מסר בתגובה: "גם המובן מאליו מוטב שיאמר: עו"ד רומי קנבל היא המועמדת הראויה ביותר לתפקיד יו"ר מחוז מרכז. התמודדותה נעשית על פי דין ובכפוף לתקנות. אנחנו נמשיך לפעול ביושר ובהגינות לטובת עורכי הדין".

 

עו"ד איתן לירז, צילום: אייל טואג עו"ד איתן לירז | צילום: אייל טואג עו"ד איתן לירז, צילום: אייל טואג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות