אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המשקיעים בטראומה ממשבר הסחר": משכו 20 מיליארד דולר מהשווקים בתוך שבוע צילום: שאטרסטוק

"המשקיעים בטראומה ממשבר הסחר": משכו 20 מיליארד דולר מהשווקים בתוך שבוע

מדובר בסכום השלישי הגבוה ביותר השנה; היקף משיכות ההון מקרנות המניות בארה"ב עמד על 14 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר מאז 30 בינואר

10.05.2019, 20:26 | שירות כלכליסט
המשקיעים משכו בשבוע האחרון מעל 20.5 מיליארד דולר משוקי ההון ברחבי העולם, כתוצאה מהמתיחות הגוברת ביחסי המסחר בין סין וארה"ב.

לפי האנליסטים בבנק אוף אמריקה, הכסף שנמשך מקרנות המניות בשבוע שהסתיים ביום רביעי הוא השלישי הגבוה ביותר השנה. המשיכות הגיעו כתגובה לאיומיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי יטיל מכסים נוספים על ייבוא סיני. איום שהתממש היום.

היקף משיכות ההון מקרנות המניות בארה"ב עמד על 14 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר מאז 30 בינואר, כך לפי בנק אוף אמריקה, שהתבסס על נתונים מ- EPFR שעוקב אחר משקיעים פרטיים ומוסדיים. מקרנות אירופיות נמשכו בשבוע שעבר 2.5 מיליארד דולר, ואילו 1.3 מיליארד דולר נמשכו מהשווקים המתעוררים. לפי האנליסטים, התנודות הללו משקפות "טראומה מהסכמי הסחר".

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

בסך הכל, מאז תחילת השנה משיכות ההון מהקרנות הסתכמו ב-116 מיליארד דולר, והיא בדרכה להיות השנה הגרועה ביותר מבחינה זו מאז 2016.

אג"ח, שנחשבות למקלט בטוח בתקופות של מצוקות בשוק, חוו 18 שבועות רצופים של משיכות - ובשבוע שעבר נמשכו מקרנות אג"ח 7.3 מיליארד דולר. עם זאת, אל אג"ח מגובות משכנתאות, אג"ח של שווקים מתעוררים ואג"ח בדירוג גבוה דווקא נכנסו כספים. לפי האנליסטים הסיבה היא שהמשקיעים "משתוקקים לתשואות גבוהות" לנוכח הירידה הלא צפויה בתשואות על אג"ח.

שוקי ההון נסחרו השבוע בירידות על רקע ההסלמה במתיחות המסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

אתמול בחצות (שעון וושינגטון) התייקרו המכסים שמטילה ארה"ב על יבוא סיני בשווי 200 מיליארד דולר מ-10% ל-25%, בהתאם לאיומו של טראמפ מתחילת השבוע. ממשלת סין מסרה כי היא "מצטערת" על המהלך ואיימה כי תגיב בפעולות משל עצמה, אם כי בשלב זה עוד לא פירטה מה בדיוק תהיה התגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות