אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדמוקרטים הוציאו צו המורה לנשיא לחשוף את דו"חות המס שלו צילום: גטי אימג'ס, שאטרסטוק

הדמוקרטים הוציאו צו המורה לנשיא לחשוף את דו"חות המס שלו

יו"ר ועדת הפיקוח על רשויות המס והרווחה פנה לשר האוצר מנושין ולנציב מס ההכנסה רטיג בדרישה לקבל את רישומי החזרי המס הפדרליים של הנשיא טראמפ במשך שש שנים; זאת לאחר שמנושין התנגד לכך

11.05.2019, 10:44 | שירות כלכליסט
יו"ר ועדת הפיקוח על רשויות המס והרווחה (Ways and Means Committee) של בית הנבחרים האמריקאי, ריצ'ארד ניל, מהמפלגה הדמוקרטית אמר אתמול (ו') שהעביר לשר האוצר סטיבן מנושין ולנציב מס ההכנסה צ'ארלס רטיג זימונים בדרישה לקבל את רישומי החזרי המס הפדרליים של הנשיא טראמפ במשך שש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

הזימונים מגיעים ארבעה ימים לאחר שמנושין אמר שלא יאפשר את חשיפת החזרי המס העסקיים והפרטיים של טראמפ בפני הקונגרס, כיוון שהגיע למסקנה שהבקשה "נעדרת מטרה חקיקתית לגיטימית".

סטיבן מנושין, צילום: רויטרס סטיבן מנושין | צילום: רויטרס סטיבן מנושין, צילום: רויטרס

ניל לעומת זאת, במכתב בו פורסם דבר הוצאת הזימונים, טען שבקשתו "סבירה". במסגרת הזימונים יש למנושין ולרטיג פרק זמן עד ה-17 במאי למסור את פירוט החזרי המס של טראמפ. "איני לוקח את הצעד הזה בקלות ראש, ואני מאמין שהוא נותן לנו הזדמנות להצליח לקבל לידינו את החומרים המבוקשים. אני מקווה בכנות שמשרד האוצר ימסור את החומרים המבוקשים בשבוע הקרוב כדי שהוועדה תוכל להתחיל לפעול בהקדם האפשרי," כתב ניל.

טראמפ מצידו אמר שממשלו מוכן להילחם "בכל הזימונים" שהוצאו ע"י הדמוקרטים. ועדות שבראשן עומדים דמוקרטים הוציאו זימונים בשלל נושאים, התובעים למסור לידיהן בין היתר תיעוד פיננסי ומידע בסוגיות של ריגול נגדי.

בסוף אפריל הגישו טראמפ וחברה בבעלותו תביעה נגד יו"ר ועדת הפיקוח, אלייג'ה קמינגס, בניסיון לחסום זימון למסירת מידע על התנהלותו הפיננסית של הנשיא. טראמפ טוען, עוד מאז מסע הבחירות שלו לנשיאות ב-2016, שאין באפשרותו למסור מידע על החזריו כיוון שהם נמצאים בתהליך ביקורת, אם כי לא קיים חוק לפיו זוהי סיבה לאי מסירת המידע הרלוונטי. אחרי בחירתו אמרה יועצתו הבכירה קליאן קונוויי שאין בכוונת טראמפ לפרסם את החזרי המס שלו כי "זה לא מעניין אף אחד".

חבר הוועדה ביל פסקרל אמר שהזימונים הכרחיים "רק בגלל שטראמפ, מנושין ורטיג שוב ושוב הפגינו את סלידתם מהחוק".

ניל אמר שהוועדה בראשותו, בשילוב עם שתי ועדות נוספות של הקונגרס, רשאיות לבחון את החזריו של כל אזרח משלם מסים על פי חוק מס ההכנסה, לפיו הזרוע המבצעת "תעביר לידי הקונגרס" על פי בקשתו מידע לגבי כל אזרח משלם מסים שהוא. בית הנבחרים פועל כעת גם להגשת זימון משפטי שיחייב את התובע הכללי ויליאם בר להעביר לידיו את הדו"ח המלא של היועץ המיוחד רוברט מולר, ואת הראיות הקשורות אליו, כחלק מהחקירה בנוגע להתערבות הרוסית בבחירות 2016. הוועדה, שבראשה עומד ג'רולד נדלר, הצביעה ביום רביעי בעד האשמתו של בר בביזוי הקונגרס, בעקבות סירובו של משרד המשפטים למלא את הזימון של הדמוקרטים.

ביום רביעי העביר הסנאט של מדינת ניו יורק חוק שמאפשר לסוכנות המס של המדינה להעביר כל מידע על החזרי שמבוקש ע"י ועדת הפיקוח כמו גם ע"י ועדת הפיננסים של הסנאט וועדת המיסוי המשותפת.

החקיקה עשויה לסלול את הדרך עבור מדינת ניו יורק להעביר את החזרי המס של הנשיא אליה, וסביר להניח שהם מכילים הרבה מהמידע שמופיע בהחזרי המס הפדרליים שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
למגיב 6, רק מראה כמה שאתה מחרטט....
"בנוסף, כל השיחות, הודעות, התכתבויות ואפילו ציוצים של כל נשיא נשמרים ובסוף מוצגים בספריה הלאומית שהוא בונה אחרי הכהונה שלו (מה שאינו מסווג כמובן)." יותר נכון, מה שלא נמחק כשמשתמשים בשרת פרטי כדי להתגבר על הצורך בשקיפות. כפי שעשתה מזכירת המדינה קלינטון, כולל התכתבויות "פרטיות" עם הנשיא. זה אגב הטירוף של הרפובליקנים סביב זה, הם יודעים שנמחקו התכתבויות עם אובמה וניסו לסבך גם אותו. מעניין מדוע הדמוקרטים לא מחוקקים חוק מיוחד כדי להרשיע אותה.
שלמה  |  13.05.19
6.
למגיב 2 - רק מראה כמה אתה יודע...
הנשיא עובר בדיקה גופנית ע"י רופא והתוצאות מפורסמות לציבור. טראמפ אפילו ביים הופעה שלמה שהרופא שלו סיפר איך הוא "האדם הכי בריא שהוא ראה". בנוסף, כל השיחות, הודעות, התכתבויות ואפילו ציוצים של כל נשיא נשמרים ובסוף מוצגים בספריה הלאומית שהוא בונה אחרי הכהונה שלו (מה שאינו מסווג כמובן). חוצמזה, עד היום כל הנשיאים חשפו את תשלומי המס הפדרלים שלהם. כולם עד טראמפ כמובן. רק רמאי, שקרן ונוכל יפחד לחשוף אותם.
רוני  |  11.05.19
לכל התגובות