אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונוס של 3.5 מיליון דולר למנכ"ל קוואלקום על ישוב הסכסוך עם אפל צילום: גטי אימג'ס

בונוס של 3.5 מיליון דולר למנכ"ל קוואלקום על ישוב הסכסוך עם אפל

צוות הניהול הבכיר של החברה קיבל בונוסים בעקבות ההסדר, כשהמנכ"ל סטיב מולנקופף בראש הרשימה; המענקים מחזקים את ההנחה שקוואלקום מאמינה שתוצאות ההסדר הן לטובתה

11.05.2019, 13:06 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

צוות הניהול של קוואלקום קיבל בונוסים על כך שהסדיר את הקרב המשפטי המר מול אפל, אחת מלקוחותיה המובילות, כך דיווחה החברה לרשות לני"ע בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל קוואלקום סטיב מולנקופף קיבל את הבונוס הגדול ביותר – 40,974 מניות של החברה, ששוות כ-3.5 מיליון דולר. הוא הרוויח כמעט 20 מיליון דולר בתגמולים השנה, על פי מידע מאתר FactSet.

המניות שהוענקו מחזקות את ההנחה שקוואלקום מאמינה שתוצאות ההסדר הן לטובתה. אפל וקוואלקום התמודדו זו מול זו בבתי משפט ברחבי העולם סביב המחיר שגובה קוואלקום על הקניין הרוחני של שבביה, המאפשרים למכשירים כמו האייפון להתחבר לרשתות סלולריות.

 , צילום: soyacincau צילום: soyacincau  , צילום: soyacincau

"במתן המענקים האלה, ועדת התגמולים שקלה את הערך ארוך הטווח למחזיקי המניות שינבע מההסכמים עם אחת מלקוחותיה המרכזיות של החברה", כך מסרה קוואלקום במסמכים שהגישה.

הפרטים המדויקים של ההסדר חסויים. שתי החברות אמרו שהוא כולל תשלום חד פעמי של אפל לקוואלקום, הסכם לפיו אפל תקנה את שבביה מקוואלקום, והסכם רישוי בין שתי החברות שיהיה בתוקף בשש עד שמונה השנים הבאות.

בד"ח שפרסמה קוואלקום מוקדם יותר החודש, מסרה החברה שהיא צופה להכנסה נוספת של בין 4.5 ל-4.7 מיליארד דולר בעקבות התשלום מאפל. קוואלקום מתכננת גם להגדיל את הבונוסים לעובדיה הזוטרים יותר, כך אמר סמנכ"ל הכספים של החברה דייב ווייס מוקדם יותר החודש.

מניות קוואלקום עלו ב-50% מאז היוודע ההסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות