אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להקת גאנז אנד רוזס תובעת בירה שקרויה על שמה צילום: אי פי איי

להקת גאנז אנד רוזס תובעת בירה שקרויה על שמה

הלהקה טוענת כי הבירה "גאנז אנד רוז" נראית למעריציה כמו מוצר רשמי של הלהקה, אף שאין בינה לבין המבשלה קשר כלשהו

11.05.2019, 21:45 | שירות כלכליסט

להקת גאנז אנד רוזס (Guns N' Roses) תובעת מבשלת בירה בקולורדו שמייצרת בירה עם שם כמעט זהה - גאנז אנד רוז (Guns N' Rose). בתביעה טוענת הלהקה שהבירה נראית למעריציה כמו מוצר רשמי של הלהקה, אף שבינה לבין המבשלה אין קשר כלשהו, והדבר מסב לה נזק גדול.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הלהקה, הבירה המיוצרת על ידי מבשלת אוסקר בלוז, פוגעת במוניטין שלה, והמותג העומד מאחוריה נפגע עקב שיווקה "באופן בלתי הפיך". בתביעה דורשת הלהקה מבית המשפט לאסור על המבשלה "להמשיך למכור מוצרים שמפרים זכויות יוצרים ומנצלים את הרצון הטוב, המוניטין, והתהילה של הלהקה ללא הסכמתה. הלהקה דורשת פיצוי על השימוש שנעשה בשמה וכן כיסוי של הוצאותיה המשפטיות.

גאנז אנד רוזס, צילום: אי פי איי גאנז אנד רוזס | צילום: אי פי איי גאנז אנד רוזס, צילום: אי פי איי

מבשלת אוסקר בלוז טרם הגיבה לתביעה. היא ניסתה בעבר לרשום את המותג גאנז אנד רוז, אך ויתרה על ניסיון זה בשל התנגדות הלהקה. עם זאת, בכוונת המבשלה להמשיך למכור את הבירה שמכילה טעמי "אגס והיביסקוס" עד מרץ 2020.

להקת גאנז אנד רוזס (או בשמה העברי - רובים ושושנים) ממשיכה להופיע ברחבי העולם בהמשך לאיחוד שלה ב-2016, וחבריה סלאש ודאף מק'אגן אמרו כי היא עובדת על אלבום חדש, הראשון מאז אלבומה מ-2008 שנקרא צ'ייניז דמוקרסי (Chinese Democracy).

הלהקה עמדה בפני תביעות משפטיות מרובות בעבר: היא הסדירה טענות על אי תשלום לחבריה לשעבר סטיבן אדלר וכריס פיטמן, ונתבעה ב-2008 על ידי המוזיקאי הגרמני אולריך שנאוס, לאחר ששתיים מיצירותיו שימשו באלבום צ'ייניז דמוקרסי. הלהקה הכחישה אז את טענותיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות