אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבירתי הנשיאה: הסרט "מה הסיכוי" הוא כמו סירופ מיץ פטל צילום: איי פי

גבירתי הנשיאה: הסרט "מה הסיכוי" הוא כמו סירופ מיץ פטל

"מה הסיכוי" הוא קומדיה מקסימה, אך מיושנת, שכמהה לעידן שבו הנשיא ישוב להיות חכם ורגיש ולא צייצן כפייתי

12.05.2019, 09:07 | יאיר רוה

"מה הסיכוי?" הוא כמו סירופ מיץ פטל — מתוק, מרוכז ויש לו טעם שכל מי שעבר את גיל 21 מתגעגע אליו, אבל גם מבין שזה לא בריא בשבילו. שרליז ת'רון מגלמת את מזכירת המדינה, שמחליטה להתמודדות לנשיאות ארצות הברית, וכדי לעזור לתדמית שלה להיות צעירה ומשעשעת, היא מגייסת כותב נאומים חדש, חבר ילדות שהוא עיתונאי מצפוני ומובטל (סת' רוגן, שגם הפיק). השניים הם הפכים: מוקפדת ושלוך, פרגמטית ואידיאליסט שמסרב להתפשר, סאחית וסטלן. אז ברור שהם מתאהבים, ויחד הם צריכים להתמודד מול טייקון תקשורת שמרני, שמגייס את עיתוניו וערוציו המיזוגיניים כדי להכשיל אותה.

קראו עוד בכלכליסט

ת ת'רון (משמאל) ורוגן, קומיקאי עם לב זהב שנהפך לקולו של דור | צילום: איי פי ת

תקציר הסרט מזכיר קומדיות רומנטיות משנות התשעים: "דייב" או "הנשיא מאוהב", ואפילו "אהבה זה כל הסיפור" המאוחר יותר, שבבסיסן הפנטזיה שגם ראשי מדינה הם אנשים בשר ודם שיכולים לתת ללבם להפשיר ולמצפונם להיות מושפע מאהבה חדשה. זו פנטזיה שמלווה את הקולנוע האמריקאי עוד מימיו של הבמאי פרנק קפרה בשנות השלושים, והאמונה שלאמריקאים מגיע מנהיג עם לב, ודווקא האזרח הקטן הוא זה שיכול לעורר אותו. החידוש ב"מה הסיכוי?" אינו רק בעובדה שהפעם זו מנהיגה ולא מנהיג, אלא שהסרט יוצא בתקופתו של נשיא שהוא ההפך הגמור. הסרטים האחרים היו תמיד שגרירי התקופה — נדרש נשיא כמו קלינטון או רוזוולט כדי לשכנע את רוכשי הכרטיסים שאגדה כזאת יכולה לקרות במציאות. כך ש"מה הסיכוי?" אינו סרט נאיבי, אלא הוא משאלת לב שמייחלת לכך שאת מקומו של נשיא טיפש ואנוכי, תחליף מישהי שהיא ההפך הגמור ממנו.

יש משהו בסרטיו של רוגן שמצליחים לייצג את הדור הזה, שחשוב לו להתמסטל לא פחות משחשוב לו להציל את כדור הארץ. רוגן והכנופיה היהודית הקבועה שלו (המפיק השותף אוון גולדברג, הבמאי ג'ונתן לוין והתסריטאי דן סטרלינג), נהפכו לאנשים שחייבים לשים לב לתוצרת שלהם — הם לכאורה שטותניקים, אבל יש להם לא רק לב גדול ומצפון, אלא כישרון קומי שהופך את הסרט הזה, כמו סרטים אחרים שלהם, להפתעה נעימה.

כשמשווים אותו ל"דייב" או "הנשיא מאוהב", "מה הסיכוי?" חושף גם כמה השתנה הקולנוע האמריקאי מאז הניינטיז. מדובר לכאורה בסרט אולטרה־ליברלי, שמייחל למנהיגות אחראית ואקולוגית שקשובה לרחשי העם. אבל כבר נדיר למצוא סרט שעדיין אוחז בערכים רומנטיים כה שמרניים של ערכי המשפחה הלבנה. מהבחינה הזאת "מה הסיכוי?" הוא דווקא סרט רייגניסטי, אבל מצחיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות