אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאנדיי טיימס: עידן עופר וטדי שגיא בין 50 עשירי בריטניה צילום: Simon Dawson, אוראל כהן

סאנדיי טיימס: עידן עופר וטדי שגיא בין 50 עשירי בריטניה

עופר, המחזיק בהון מוערך של 3.5 מיליארד פאונד, התייצב במקום ה-43 בדירוג העשירים השנתי של העיתון; הון של 3.07 מיליארד פאונד "הספיק" לשגיא למקום ה-47. את פסגת הדירוג כבשו האחים גופיצ'נד וסריצ'נד הינדוג'ה, תעשיינים ילידי הודו, המחזיקים בהון מוערך של 22 מיליארד פאונד

12.05.2019, 13:03 | שירות כלכליסט

עידן עופר וטדי שגיא הם שניים מ-50 האנשים העשירים ביותר בבריטניה - כך לפי דירוג העשירים השנתי של הסאנדיי טיימס. עופר טיפס שבעה מקומות לעומת הדירוג של שנה שעברה והתייצב במקום ה-43, עם הון מוערך של 3.5 מיליארד פאונד; שגיא טיפס חמישה מקומות - למקום ה-47 - עם הון מוערך של 3.07 מיליארד פאונד.

קראו עוד בכלכליסט

טדי שגיא ועידן עופר, צילום: Simon Dawson,  אוראל כהן טדי שגיא ועידן עופר | צילום: Simon Dawson, אוראל כהן טדי שגיא ועידן עופר, צילום: Simon Dawson,  אוראל כהן

האחים הינדוג'ה, גופיצ'נד וסריצ'נד, זכו מחדש בתואר האנשים העשירים ביותר בבריטניה. התעשיינים, ילידי הודו החיים בלונדון, מחזיקים בהון שמוערך ב-22 מיליארד פאונד - 1.35 מיליארד יותר מהונם בשנה שעברה.

האחים עקפו את איש העסקים הבריטי, סר ג'ים רטקליף, במאבק על המקום הראשון. יזם הכימיקלים השנוי במחלוקת ומנהל חברת Ineos, שעומד בראש המאמץ לפיתוח תעשיית השבירה ההידראולית (Fracking) בבריטניה, ירד למקום השלישי עם הון שמוערך ב-18.1 מיליארד פאונד, ירידה של 2.9 מיליארד לעומת השנה הקודמת.

למקום השני הגיעו דייוויד וסיימון רובן, מפתחי נדל"ן, ששוויים הנקי מוערך על ידי הסאנדיי טיימס ב-18.6 מיליארד פאונד - עלייה של 3.5 מיליארד לעומת שנה שעברה. איש העסקים יליד רוסיה, לן בלווטניק, התמקם במקום הרביעי עם הון בהיקף של 14.8 מיליארד פאונד.

הממציא ג'יימס דייסון הוכתר למנצח הגדול של השנה, לאחר שעושרו גדל ב-3.1 מיליארד פאונד והגיע ל-12.6 מיליארד - זינוק ששלח אותו מהמקום ה-12 למקום החמישי.

האחים סרי וגופי הינדוג האחים סרי וגופי הינדוג'ה | צילום: AFP האחים סרי וגופי הינדוג

האשה העשירה בבריטניה היא סיגריד ראוסינג, נכדתו של האיש שהמציא את אריזות טטרה-פק. שוויה על פי הדיווחים עומד על 12 מיליארד פאונד, והיא ניצבת במקום השישי. יורשת המבשלות שרלין דה קרבלו-היינקן, שגרה בלונדון, נמצאת במקום השביעי עם הון של 12 מיליארד פאונד.

בעל המניות במועדון הכדורגל ארסנל, אלישר אוסמנוב, שהונו הגיע מתחום הכרייה והפיננסים, מדורג במקום השמיני עם 11.3 מיליארד פאונד, ומעט מתחתיו במקום התשיעי נמצא יריבו לשעבר ובעל מועדון הכדורגל צ'לסי, האוליגרך רומן אברמוביץ', עם 11.2 מיליארד פאונד. איש העסקים הרוסי מיכאיל פרידמן נכנס השנה לעשירייה הפותחת ונמצא במקום העשירי עם הון של 10.69 מיליארד פאונד.

על פי הדירוג איבד השנה סר פיליפ גרין את מעמדו כמיליארדר, לאחר שהונו נחתך בחצי עקב חור שחור פנסיוני באימפריית Arcadia שלו. כך, דירוג העשירים של הסאנדיי טיימס העריך את הונו הנוכחי של גרין ב-950 מיליון פאונד "בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות