אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקברניט

הקברניט נוחת באינסטגרם - ומספר איך הפיל ה-F15 את ממשלת ישראל

ערוץ "הקברניט" באינסטגרם יוצא לדרך, עם סיפורי תעופה קצרים, תמונות היסטוריות נדירות, פרשנויות על אירועי תעופה ועוד. הצטרפו אלינו ולימדו עוד על ההיסטוריה המפתיעה של התעופה. למשל, איך מטוס הקרב המפורסם הפיל את ממשלת רבין הראשונה

14.05.2019, 08:16 | ניצן סדן

שלום, כאן הקברניט; מזה קרוב לשנתיים שהטור מציג סיפורי תעופה מורכבים ועשירים, ונאלץ לוותר על סיפורים קטנים יותר - גם אם מעניינים בפני עצמם. לכן החלטנו להשיק את ערוץ הקברניט באינסטגרם - HAKABARNIT.

נעים להכיר: ערוץ הקברניט באינסטגרם נעים להכיר: ערוץ הקברניט באינסטגרם נעים להכיר: ערוץ הקברניט באינסטגרם

הוא מתעדכן באופן רציף וכולל סיפורי תעופה קטנים, תמונות היסטוריות נדירות, מטוסים משונים, חברות תעופה לא שגרתיות וחומר שלא נכנס לטורים המלאים - אך עדיין מעניין להציג. למשל - פרשת הפלת ממשלת רבין הראשונה בידי מטוס קרב: שלושת ה-F15 הראשונים של צה"ל נחתו בארץ בדצמבר 1976 ביום שישי, לאחר טיסה ממושכת מארה"ב - שארכה קצת יותר מהמתוכנן. הטקס שנערך לכבוד קבלתם התארך אף הוא - מה שגרם לחברי כנסת ושרים לנסוע בשבת; בעקבות כך, הופלה הממשלה בהצבעת אי אמון שהגישו החרדים.

לצד סיפורים ותמונות, יציג ערוץ הקברניט באינסטגרם גם פרשנויות קצרות על חדשות תעופה וחלל - והצצות לטורים הבאים שמתפרסמים כסדרם באתר כלכליסט ובערוץ כלכליסט ביוטיוב. טיסה נעימה!

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות