אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל הכספים של טבע: נגן על עצמנו בנחישות צילום: Teva

סמנכ"ל הכספים של טבע: נגן על עצמנו בנחישות

מייק מקללן התייחס בכנס של חברת אופנהיימר לתביעת הענק שהגישו 40 מדינות בארה"ב נגד טבע וחברות פארמה נוספות בטענה לקנוניית מחירים; מקללן: "חשוב להדגיש שמדובר בתביעה אזרחית ולא פלילית. אנחנו לוקחים את ההאשמות ברצינות"

12.05.2019, 12:30 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"מה שראינו ביום שישי האחרון היתה תביעה שהוגשה מחדש, עם האשמות של קביעת מחירים בהיקף נרחב. אנחנו עדיין עוברים על הפרטים שנמצאים בכתב התביעה. נגן על עצמנו בנחישות". כך אמר היום (א') סמנכ"ל הכספים של טבע, מייק מקללן (Mike McClellan), בכנס של חברת ההשקעות האופנהיימר בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט


דבריו של מקללן נאמרו בעקבות תביעת הענק בטענה לקנוניית מחירים שהוגשה על ידי 40 מדינות בארה"ב ביום שישי האחרון, נגד טבע וחברות פארמה נוספות.
   
      

מייק מקללן, צילום: Teva מייק מקללן | צילום: Teva מייק מקללן, צילום: Teva


           

ביום שישי הודיע התובע הכללי של מדינת קונטיקט, ויליאם טונג, כי בתום חקירה של חמש שנים מוגשים כתבי תביעה נגד טבע ועוד חברות תרופות גנריות. זאת משום שנמצאו, לדבריו, "ראיות מוצקות לכך שחברות התרופות הגנריות תכננו הונאה בהיקף של מיליארדי דולרים נגד העם האמריקאי. רבים שואלים עצמם כיצד העלות של ביטוחי הבריאות בארה"ב היא כל כך יקרה, בעיקר בתרופות מרשם, וזו הסיבה המרכזית".

בכנס הבוקר בתל אביב הוסיף סמנכ"ל הכספים של החברה כי "חשוב לי להדגיש שמדובר בתביעה אזרחית ולא בנושא פלילי, לא הייתה שום התקדמות בכל הנוגע למשרד המשפטים האמריקאי. אנחנו לוקחים את ההאשמות האלה ברצינות והולכים להגן על עצמנו".

בנאומו אמר מקללן כי החברה נמצאת במסלול הקיצוצים שהעמידה לעצמה. היא חתכה עד כה 2.5 מיליארד דולר בבסיס ההוצאה שלה, והתוכנית שלה להשלמה של קיצוץ של 3 מיליארד דולר עד 2019 היא בת השגה.

"אנחנו עדיין ממונפים מאוד ונאבקים להוריד את רמות המינוף", הוסיף מקללן כשהוא מתייחס לכך שיחס החוב הפיננסי נטו ל-EBITDA של החברה דווקא עלה בשנה החולפת. לדבריו העלייה הגיעה בעיקר עקב הירידה החדה בהכנסות, לנוכח שחיקת ביצועי הקופקסון.

"הצלחנו להוריד את החוב שלנו ב-1.6 מיליארד דולר מתחילת השנה שעברה. אבל אנחנו רואים לחץ של עלייה על יחס החוב, בעקבות הירידה בהכנסות. היחס יגיע לשיא בהמשך השנה, ואנחנו מקווים שבהמשך הוא יתחיל לרדת".


מקללן ציין שטבע מרוצה מההתקדמות במכירות של שתי תרופות המקור החדשות - אג'ובי לטיפול במיגרנה ואוסטדו לטיפול בדיסקינזיה מאוחרת. "אנחנו מגבירים את קצב המכירה ללקוחות משלמים (על פני מסובסדים, ח"ש) עם האג'ובי.

"כיום אנחנו ממירים יותר ויותר מהחולים המסובסדים בתרופה ונשיק אותה בקרוב בשווקים אירופאים. לגבי אוסטדו אנחנו עומדים ביעד לקצב מכירות שנתי של 350 מיליון דולר. לאחר שהגענו ל-200 מיליון דולר בשנה שעברה – גם הם בהתאם ליעד שהצבנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות