אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
21 חודשי מאסר לסוחר ני"ע לשעבר בבנק אוצר החייל שהורשע בעבירות תרמית צילום: גטי אימג'ס

21 חודשי מאסר לסוחר ני"ע לשעבר בבנק אוצר החייל שהורשע בעבירות תרמית

המחוזי בת"א קבע במסגרת הסדר טיעון לאבי מצליח שהורשע בעבירות של תרמית בני"ע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בתאגיד; בנוסף, מצליח יפצה את לקוחות הבנק ב-63 אלף שקל

12.05.2019, 12:31 | תומר גנון

אבי מצליח, סוחר ני"ע ויועץ השקעות לשעבר בבנק אוצר החייל, ירצה 21 חודשי מאסר בפועל ויפצה את לקוחות הבנק ב-63 אלף שקל, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של תרמית בני"ע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. כך פסק בשבוע שעבר סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום המתוקן שהגיש עו"ד אסף עיסוק ממחלקת ני"ע בפרקליטות, בין השנים 2006 – 2015 ניהל מצליח תיקי השקעות של 6 משקיעים.

במהלך גיוס הלקוחות, הציג הנאשם מצגים שונים בפני הלקוחות, ובהם התחייבות לתשואה בשיעורים חריגים. במהלך ניהול התיקים שלח מצליח יד בכספי המשקיעים על ידי ביצוע מעל 2,000 עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונותיו האישיים ובין חשבונות המשקיעים שבניהולו.

הונאה, צילום: NPR הונאה | צילום: NPR הונאה, צילום: NPR

מצליח ביצע את העסקאות המתואמות על מנת להעביר כספים בין החשבונות השונים לפי צרכיו ורצונותיו. כך, בין היתר, יצר רווחים זמניים למשקיעים על חשבונם של משקיעים אחרים.

בנוסף, בשנת 2015, בעת שעבד בבנק אוצר החייל, שלח מצליח יד בחשבונות שניים מלקוחות הבנק באמצעות ביצוע העסקאות המתואמות, ונטל מחשבונות של שני משקיעים סך של 63 אלף שקל בהם עשה שימוש, בין היתר, לכיסוי הפסדים שגרם ללקוחותיו.

"מדובר במעילה באמון בלקוחות הנאשם אשר סמכו עליו, בטחו בו והפקידו בידיו את כספם בסכומים גבוהים מאוד", כתב כבוב, "ומדובר גם במעילה באמון בבנק שהעסיק אותו בתפקיד יועץ השקעות תוך שהפקיד בידיו את היכולת לשמש בתפקידו מול לקוחות הבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות