אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחובות החדשה בדרך לבום נדל"ני נוסף – ויש מי שזיהה זאת קודם צילום: באדיבות קרקעליסט

רחובות החדשה בדרך לבום נדל"ני נוסף – ויש מי שזיהה זאת קודם

בדרום עיר המדע קמה בשנים האחרונות שכונה איכותית למדי, המושכת אליה זוגות צעירים ומשפרי דיור מכל אזור השפלה. מה כל כך קורץ בשכונה והיכן מתוכנן בה גל הבנייה הבא?

13.05.2019, 09:50 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

בשנים האחרונות חווה רחובות פריחה יוצאת דופן וממתגת את עצמה כאחת הערים האטרקטיביות במרכז הארץ. פיתוחה המואץ – המתבטא בין היתר בהקמתן של שכונות חדשות, והתגבשותם של מוקדי תעסוקה מודרניים לצד היצע נרחב של מוסדות אקדמיים – מנקז אליה אוכלוסיות חדשות ומייצר הגירה חיובית. וכך, מספר תושבי העיר צמח תוך פחות מעשור מכ-120 אלף לכ-150 אלף, כשעם הביקוש הגובר מאמירים גם מחירי הנדל"ן.

מנתוני הלמ"ס, אשר נותחו על ידי ארגון קבלני רחובות, עולה כי התחלות הבנייה בעיר רשמו במהלך 2018 זינוק מרשים של כ-57% ביחס לשנה שקדמה לה, ובמספרים: עלייה מ-706 יחידות דיור ל-1,112 יחידות דיור. נתונים אלו מציבים את רחובות כאחת מעשר הערים עם העלייה החדה ביותר בהתחלות הבנייה. בנוסף, במדדי איכות החיים של הלמ"ס, מדורגת רחובות כעיר המובילה מבין 14 הערים הגדולות בישראל בכל הנוגע לשביעות הרצון של התושבים מסביבת המגורים ומדירות המגורים.

קראו עוד בזירת הנדל''ן

אחת השכונות המשקפות היטב את רוחות השינוי, היא רחובות החדשה, משכונות הדגל של העיר. בשכונה מתגוררות כיום מעל 2,600 משפחות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה – זוגות צעירים לצד משפרי דיור. רחובות החדשה נוסדה ב-1997 והיא כוללת בתי ספר וגני ילדים, מבני ציבור, מרכז מסחרי משודרג ומרכז קהילתי, קאנטרי קלאב, גנים ציבוריים וריאות ירוקות, דוגמת פארק גבעת הדקלים ופארק גבעת האהבה. התוכניות לעתיד כוללות בין היתר הקמת בית ספר למחוננים ובית כנסת.

 

שירלי ריגר-עגיב. "שכונה בלוקיישן מנצח" שירלי ריגר-עגיב. "שכונה בלוקיישן מנצח" שירלי ריגר-עגיב. "שכונה בלוקיישן מנצח"

 

מחירי הדירות והקרקעות ברחובות החדשה נמצאים בעלייה מתמדת: מנתוני אתר מדלן עולה כי בחודש שעבר היה מחירה הממוצע של דירה בשכונה כ-1.92 מיליון שקל, קפיצה של ממש ביחס למחיר הממוצע חמש שנים קודם לכן, 1.48 מיליון שקל. על מעמדה של השכונה ניתן ללמוד גם מכך שמחיר דירה בה גבוה משמעותית ממחיר הממוצע של דירה בעיר – כ-1.69 מיליון שקל.

"מדובר באחת השכונות הכי יפות ברחובות, המאופיינת באוכלוסייה חזקה ואיכותית, ומושכת אליה משפחות מהעיר ומחוצה לה, כמו גם את חברות הבנייה הגדולות בישראל", מנתחת מומחית הנדל"ן שירלי ריגר-עגיב. "רחובות החדשה נהנית מתשתיות חדשות, היא מטופחת ומתוחזקת, ויש בה קהילה מעורה ומעורבת - כל אלו מייצרים איכות חיים גבוהה. מי שרוצה להיות במרכז העניינים, מגיע אליה".

ריגר-עגיב מדגישה כי יתרון נוסף שמציעה רחובות החדשה נוגע לנגישות התחבורתית: "השכונה נמצאת בלוקיישן מנצח, בקרבה לעורקי תנועה ראשיים דוגמת כביש 431, כביש 6 וכביש 411. ישנן יציאות מכל ארבעת כיווני השכונה, דבר המקל על הזרימה והעומס. לעניין הזה יש משמעות גדולה, וגם הוא תורם לרצון להגיע לשכונה ומשפיע באופן חיובי מחירי הדירות".

בין מציאה לפיאסקו

תנופת הבנייה העוברת על רחובות צפויה להמשיך ולתפוס תאוצה על רקע החלטת קבינט הדיור בראשות שר האוצר משה כחלון ממאי האחרון, לאשר את תכנונם של כ-20 אלף יחידות דיור בשלושה מתחמים במסגרת מסלול תכנון מואץ בוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) – כאשר מדובר למעשה בעיר היחידה בישראל שבה אושר תכנון של שלושה מתחמים במקביל. אחד מאותם מתחמים הוא זה שבדרומה של העיר סמוך לשכונת רחובות החדשה, כשבשטח של כ-1,300 דונם מתוכננות להיבנות כ-5,500 יחידות דיור.

בחברת קרקעליסט, המתמחה באיתור ובשיווק קרקעות ברחבי הארץ, ומחזיקה בקרקעות בדרום העיר, מסכימים כי עתיד השכונה החדשה נמצא לפניה: "מדובר בעתודות הקרקע האחרונות של רחובות, דבר שבאופן טבעי גורם למחירים לטפס, וזה עוד לפני שבכלל הזכרנו את המיקום האופטימלי, הקרבה לשכונת רחובות החדשה, בית החולים קפלן והיציאה מהעיר לכיוון צומת ביל"ו. כבר היום הביקוש לקרקעות באזור הזה הוא אדיר, אנשים רואים מה קורה מסביב והם לא רוצים להישאר בחוץ".

 

רחובות החדשה. "מדובר בעתודות הקרקע האחרונות של העיר, דבר שגורם למחירים לטפס" , צילום: באדיבות קרקעליסט רחובות החדשה. "מדובר בעתודות הקרקע האחרונות של העיר, דבר שגורם למחירים לטפס" | צילום: באדיבות קרקעליסט רחובות החדשה. "מדובר בעתודות הקרקע האחרונות של העיר, דבר שגורם למחירים לטפס" , צילום: באדיבות קרקעליסט

 

בחברה מוסיפים כי "הקרקעות נכללות במסלולי התכנון המואץ בוותמ"ל, כחלק מהאזור הדרומי בו עתידות לקום כ-5,500 יחידות דיור, שיהיו חלק מהעיר המתחדשת. מדובר בהשקעה שמגובה בנכס נדל"ני על שם הרוכש, כאשר הביטחון הוא מעצם העובדה שהקרקע רשומה בטאבו. נקודת הזמן הנוכחית, לפני שהקרקע תהפוך זמינה לבנייה מיידית וערכה יעלה משמעותית, היא למעשה האידיאלית ביותר לרכישה. זהו הטיימינג האידיאלי לפעול, ומי שיעשה זאת יגדיל את פוטנציאל הרווח.

"מכיוון שרק 7% מהקרקעות בישראל הן בבעלות פרטית, ועל רקע המחירים הגבוהים בשוק הנדל"ן המקומי, הרי שמי שחולם על נכס משלו יודע היטב מה המשמעות הטמונה בהשקעה בקרקע עם עתיד בטוח – ועל כן פועל לאתר חלקות פנויות מעין אלה בכל תנאי. מהלך שכזה מצריך ידע וניסיון, כשליווי צמוד, ייעוץ והכוונה מצד מומחים בעלי ניסיון בתחום עשויים, לעשות את ההבדל בין מציאה נדל"נית לפיאסקו".

"מי שמחפש אלטרנטיבת השקעה בנדל"ן, כזו שתמקסם את פוטנציאל התשואה בלי סיכונים מיותרים, מבין את המשמעות ברכישת קרקע באחד האזורים הכי חמים בשפלה", מסכמים בחברה. "יש כאן בפירוש הזדמנות חד פעמית".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו
נדל"ן בינלאומי