אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח כונס המימד החמישי: כ-15 מתעניינים ברכישת ציוד החברה צילום: איי אף פי

פרסום ראשון

דו"ח כונס המימד החמישי: כ-15 מתעניינים ברכישת ציוד החברה

לאחרונה מונה לחברה שבני גנץ היה היו"ר שלה כונס נכסים בהסכמתה, בטענה לחוב בסך 11 מיליון שקל; לקופת הכינוס כבר הועברו כלל היתרות בחשבון בסך 413 אלף שקל וכ-124 אלף דולר

12.05.2019, 15:59 | ליטל דוברוביצקי

כונס הנכסים של חברת המימד החמישי שבני גנץ היה יו"ר שלה מציין כי 15 גורמים מתעניינים ברכישת ציוד, נכסים והרכוש של החברה ששועבד.

קראו עוד בכלכליסט

הכונס, עו"ד יובל ברגיל ממשרד יגאל ארנון פירסם לאחרונה מודעה להזמין גורמים להציע הצעות לרכישת כלל הציוד, הנכסים ובכלל זה שרתי המחשב, הקניין הרוחני והמוניטין של החברה. המועד האחרון להגשת הצעות בשלב זה הוא מחר (ב').

בני גנץ, צילום: איי אף פי בני גנץ | צילום: איי אף פי בני גנץ, צילום: איי אף פי

"עד כה בוצע מיפוי ראשוני של כ-15 גורמים אשר הביעו עניין בהליך", טוען הכונס בדו"ח שהגיש היום. עוד צויין בדו"ח כי נכון לרגע זה הועברו אל קופת הכינוס מחשבון בנק לאומי שם נוהל חשבון החברה, היתרות הקיימות בחשבון בסך 413 אלף שקל וכ-124 אלף דולר.

"בשלב זה ממשיך כונס הנכסים לחפש רוכש לרכוש המשועבד", מציין הכונס בדו"ח ראשון שהגיש. לאחרונה הוגשה נגד החברה בקשה בהסכמתה למנות לנכסי החברה וזכויותיה כונס נכסים. זאת בטענה לחוב בסך של כ-11 מיליון שקל.

הבקשה הוגשה למחוזי בתל אביב על ידי חברת אס.קיו.אן ונצ'ר אינקם פאנד אל.פי שטענה כי הלוותה לממד החמישי וחברה בת שלה כספים ועל מנת להבטיח את קיום חובותיה. על פי תנאי הסכם ההלוואה, הסכימה הממד החמישי לשעבד את נכסיה לטובת המבקשת שהינה חברה אמריקאית - זאת, במסגרת הסכם שיעבוד שנחתם בין הצדדים במאי 2018.

חברת המימד החמישי, שהוקמה ב-2014 מפתחת מערכות בינה מלאכותית לעיבוד נתונים בתחום המודיעין הצבא-ממשלתי-אזרחי. היא מכרה את המערכות לגורמים מדיניים וממשלות. תוכנת הריגול של המימד החמישי מרכזת את כל המידע שנאסף על אדם מסוים ואז עושה שימוש בכלים של בינה מלאכותית על מנת לזקק ממנו תובנות מודיעיניות.

בנובמבר האחרון ניהלה החברה מגעים ראשוניים למכירתה לחברת הסייבר הישראלית NSO ובחודש יולי פיטרה החברה עשרות עובדים. בשיאה העסיקה החברה יותר מ-100 עובדים בתל אביב, כאשר מאז הקמתה גייסה החברה עשרות מיליוני דולרים.

בני גנץ, יו"ר סיעת כחול לבן, מונה ליו"ר החברה בספטמבר 2015. בפברואר 2016 הצטרף לחברה בן-ברק, המשנה לשעבר לראש המוסד שהיה גם מועמד לתפקיד ראש המוסד, כנשיא. עוד שימשו כיועצים בחברה המפכ"ל לשעבר דודי כהן ומי שהיה מ"מ המפכ"ל, בנצי סאו. בדצמבר האחרון פירסם "כלכליסט" כי החברה פיטרה את כל עובדיה ונסגרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות