אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת am:pm מבטיחה משלוחים עד לחוף הים צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

רשת am:pm מבטיחה משלוחים עד לחוף הים

רשת המרכולים שבבעלות דור אלון החלה בהפעלת שירות משלוחי מזון על אף התסבוכת המשפטית סביב הקמת מרכז הליקוט שלה. מתחייבת למשלוח בשעתיים

13.05.2019, 06:51 | נורית קדוש

רשת המרכולים am:pm שבבעלות דור אלון מתרחבת לאונליין: חודש לאחר חשיפת "כלכליסט" כי am:pm צפויה להיכנס למכירה מקוונת החלה הרשת בהפעלת שירות משלוחים להזמנות מקוונות באתר ובאפליקציה, כדי להתחרות במערכי המכירות המקוונים של רשתות כשופרסל וויקטורי. ברקע הדברים עומדת תביעה בגובה 8 מיליון שקל שהגישה דור אלון נגד קומונסנס רובוטיקס, עימה חתמה על הקמת מרכז ליקוט רובוטי לשירות המשלוחים. לפי התביעה, דור אלון גילתה שקומונסנס מקימה מרכז לוגיסטי לרמי לוי ותבעה אותה על "הפרה בוטה של התחייבויות".

קראו עוד בכלכליסט

חרף התביעה בחרו ברשת המרכולים לא לעכב את שירות המשלוחים המקוון ובימים האחרונים השיקו אותו בהשקעה של כמיליון שקל. ב־am:pm משליכים את יהבם על התחייבות לזמן אספקה של שעתיים בלבד ללא גובה הזמנה מינימלי תמורת דמי משלוח של 15 שקל. בנוסף, מבטיחים לספק את ההזמנות גם למקומות לא מקובלים כמו חוף הים, גינת כלבים או פארק עירוני. ברשת הקימו מערך לוגיסטי, גייסו שליחים שיטפלו בשילוח סלי הקניות וצפויים להרחיב את המערך עם שליחים חיצוניים שלא יהיו עובדי הרשת.

סניף am:pm ברחוב אלנבי בת"א. המשלוחים יבוצעו ממנו בעת שיפוץ מרכז הליקוט, צילום: AVISHAI FINKELSTEIN סניף am:pm ברחוב אלנבי בת"א. המשלוחים יבוצעו ממנו בעת שיפוץ מרכז הליקוט | צילום: AVISHAI FINKELSTEIN סניף am:pm ברחוב אלנבי בת"א. המשלוחים יבוצעו ממנו בעת שיפוץ מרכז הליקוט, צילום: AVISHAI FINKELSTEIN

בשלב זה מבוצע ליקוט ההזמנות המקוונות במרכז הלוגיסטי של am:pm במגדל שלום בתל אביב. בעוד כחודש צפוי המרכז לעבור שיפוצים, והליקוט יעבור זמנית לסניף הרשת ברחוב אלנבי ולחנויות נוספות בהתאם לצורך. במסגרת השיפוץ צפויים לרשת את המתחם במערכות מחשוב לקליטת ההזמנות אך הליקוט עצמו עדיין יבוצע ידנית.

מדובר בפתרון חלופי לתוכנית המקורית של הרשת לבצע את פעילות הליקוט והמשלוחים במרכז האוטומטי שקומונסנס היתה צפויה לבנות עבורה. בתביעה שהגישה דור אלון נגד קומונסנס נטען כי החברות התקשרו במסמך מחייב להקמת מרכז לוגיסטי רובוטי חדשני, שנועד לייעל את שירות רשת המרכולים ללקוחותיה באזור תל אביב.

לפי התביעה, am:pm איתרה נכס לטובת הקמת מרכז הליקוט מתחת למגדל שלום בתל אביב ואף ניהלה משא ומתן לגבי גובה השכירות במקום. לטענת החברה, למיקום הנכס היתה חשיבות בשל סמיכותו לאחד מהסניפים הגדולים ברשת, השוכן במגדל שלום עצמו, ושהוא היחיד שממנו בוצעו עד אז משלוחים.

לפי התביעה, אף שהצדדים חתמו על הסכם עקרונות נתגלה ל־am:pm כי קומונסנס ניהלה מגעים גם עם רמי לוי וחתמה עימו על הסכם לפיו מרכז הליקוט במגדל שלום יעמוד לשירותו. בקומונסנס טוענים כי הסכם העקרונות שנחתם ביולי 2018 עם דור אלון לא מתייחס למיקום מרכז הליקוט. דיון בתביעה נקבע לעוד כשבוע בבית המשפט המחוזי תל אביב.

בשנה האחרונה הפכו המכירות המקוונות למנוע צמיחה משמעותי לקמעונאי המזון, שטוענים כי הם זוכים לביקושים גבוהים להזמנות עד הבית. אף שאמזון אינה נערכת בשלב זה לחדור לשוק המזון המקומי, הקמעונאיות בישראל נערכות לקרב בלימה. כך, שופרסל השקיעה 600 מיליון שקל בהקמת מרכז ליקוט אוטומטי, ורמי לוי סיכם עם קומונסנס על הקמת 12 מרכזי ליקוט רובוטיים. שחקן נוסף בזירה הוא אתר קוויק, שמציע משלוחי מוצרים מהמכולת עד לבית הלקוח בתוך שעתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות