אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחזה לאחים נאוי: "מבטיח לך טרור אמיתי שבחיים שלך לא תשכח" צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

התחזה לאחים נאוי: "מבטיח לך טרור אמיתי שבחיים שלך לא תשכח"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד קבלן לשעבר מחדרה, גדעון אפק, שהתחזה לאח ולנציגם של בעלי השליטה בחברת המימון החוץ הבנקאי האחים נאוי, שאול ודרורי נאוי. אפק הוציא במרמה ואיומים מאיש עסקים כ-4 מיליון שקלים לטובת השקעה, שכלל לא בוצעה, בחברת האחים נאוי

12.05.2019, 19:41 | תומר גנון

קבלן לשעבר מחדרה התחזה לאח ולנציג של האחים שאול ודרורי נאוי, בעלי השליטה, היו"ר והמנכ"ל (בהתאמה) בחברת ניכיון הצ'קים והמימון החוץ בנקאי הבורסאית האחים נאוי, והוציא במרמה ובאיומים מאיש עסקים כ-4 מיליון שקל. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א.

על פי כתב האישום כאשר איש העסקים דרש בחזרה את כספו, איים עליו הקבלן לשעבר שיפגע בו באמצעות מסרונים בטלפון הנייד שבהם כתב "תהנה לך מסוף השבוע, אני מבטיח לך מיום ראשון טרור אמיתי שבחיים שלך לא תשכח". במסרון אחר נכתב: "מחר נראה מה גבול הזוהמה והבושה שאתה מסגול לספוג. זוהי רק ההתחלה, הזהרתי אותך, תשאל את מישל על האבא של הקבלן שהתאבד מי גרם לזה. הוא יודע טוב מאוד".

קראו עוד בכלכליסט

הקבלן לשעבר שנמצא בלב הפרשה הוא גדעון אפק, שעל פי הליכים משפטיים שנפתחו נגדו בעבר הסתבך בחובות גדולים ועסקיו קרסו. אפק, כך מתואר בכתב האישום, פגש בסוף שנת 2008 את איש העסקים שמשון ישורון. הוא הציג עצמו במרמה בפני ישורון כאח של האחים נאווי וכנציג שלהם.

מימין שאול ודרורי נאוי, צילום: עמית שעל מימין שאול ודרורי נאוי | צילום: עמית שעל מימין שאול ודרורי נאוי, צילום: עמית שעל

ישורון ביקש מאפק להשקיע את כספו בחברת האחים נאוי. אפק הציג בפני ישורון מצג שקרי נוסף לפיו אם ברצונו להשקיע בחברת האחים נאוי, עליו לעשות זאת דרך חברה בשם אפק בן ארי שלדבריו הייתה חברת בת של האחים נאוי. עם זאת היה מדובר בחברה ללא פעילות שהייתה רשומה על שם אשתו, ולא היה לה קשר לאחים נאוי.

אפק טען בנוסף בפני ישורון כי על מנת שכספיו יושקעו באחים נאוי, ויפתח לו תיק השקעה מסודר, עליו להשקיע סכום מינימאלי של חצי מיליון שקלים שעליו יקבל ריבית חודשית של 1.75%. לאחר כשנתיים, פעל אפק לשכנע את ישורון להגדיל את ההשקעה בעוד 2 מיליון שקלים. על בסיס מצג השווא אפק החתים את ישורון גם על חוזה השקעה, במהלך פגישה בת"א, מול חברת אפק בן ארי – כאמור חברה ריקה מתוכן שרשומה על שם אשתו.

עד שנת 2012, ובשיטות שונות, שיכנע אפק את ישורון להגדיל עוד את השקעתו בין היתר על ידי הבטחת ריבית גבוהה יותר של 1.95%. בשלב מסוים, לאחר שישרון גילה כי אפק עושה שימוש בצ'קים שהעביר לו ללא אישור, הוא דרש פיצוי כספי. אפק הפקיד צ'קים עם פיצוי לכאורה בחשבון ישורון, אך ביטל אותם מיד לאחר מכן.

על פי כתב האישום, במהלך חודשים רבים ובמספר הזדמנויות, דרש ישורון מאפק להשיב לו את הכסף והריבית כפי שסוכם, וגם דרש להיפגש עם האחים נאוי כדי להסדיר את החוב. "הנאשם הציג עצמו בפני המתלונן בכזב כמי שנמצא בקשר הדוק עם שאול נאוי, וטען בפניו פעמים רבות במרמה שהוא משוחח עם שאול נאוי ומנסה יחד איתו להשיב למתלונן את כספו", נטען בכתב האישום.

אפק מואשם בביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, איומים, הלבנת הון ועבירות מס. שאול נאוי מסר עדות בפרשה לחוקרי מפלג הונאה של מחוז ת"א במשטרה, וישמש עד תביעה בתיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות