אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מס שטוח הפך את איטליה לגן עדן לעשירים צילום: Borgo Finocchieto

מס שטוח הפך את איטליה לגן עדן לעשירים

הקלות במיסוי הביאו לעלייה בביקושים לווילות ואחוזות כפריות באזורים כמו טוסקנה או הריביירה האיטלקית

12.05.2019, 21:48 | שירות כלכליסט
איטליה הופכת למקלט מס חדש עבור עשירי העולם. "הגרדיאן" הבריטי דיווח כי בין 350 ל־400 איש הגישו בקשה להעביר את תושבות המס שלהם לאיטליה בשנתיים האחרונות.

הסיבה לכך היא חוק חדש שנכנס לתוקפו בינואר 2017 וקובע מס "שטוח" של 100 אלף יורו על כל ההכנסות של תושב המס שהגיעו מחוץ לאיטליה. המס חל על כל סכום שהועבר אל איטליה.

פבריציו פגאני, שכיהן עד לאחרונה כמנכ"ל משרד האוצר האיטלקי, אמר ל"גרדיאן" שהכספים שהגיעו לאיטליה בעקבות מדיניות המס הם של "אנשים מבריטניה, שוויץ, רוסיה, ארה"ב... כל החשודים הרגילים. מדובר באנשים מאוד מאוד עשירים".

טוסקנה, צילום: shutterstock טוסקנה | צילום: shutterstock טוסקנה, צילום: shutterstock

ההקלות במיסוי הביאו לעלייה בביקושים לווילות ואחוזות כפריות באזורים כמו טוסקנה או הריביירה האיטלקית. אף שהחוק הצליח למשוך הון לאיטליה, רובו ככולו מושקע דווקא בחלקים האמידים, ולא במחוזות העניים בדרום.

גם התושבים באזורים שמושכים את ההון הזר לא מרוצים. ולריו מיליוריני (32), מלצר מפירנצה, אמר ל"גרדיאן" שהוא "לא חושב שזה רעיון טוב להביא עשירים שלא חיים או עובדים באיטליה ולאפשר להם לשלם מעט מס. אם נזמין לכאן אמריקאים ובריטים עשירים שישלמו פחות מסים, זה אומר שהם לא ישלמו מסים במדינות שלהם, וזה ייצור בעיות גם שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות