אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל דורשים הורדת מחירים צילום: שאטרסטוק

מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל דורשים הורדת מחירים

כ־7,000 חולים נרשמו לקואופרטיב מטופלי הקנאביס הרפואי קנאטיב, בדרישה להוריד מחירים לקראת האסדרה החדשה. כיום המטופלים משלמים מחיר אחיד של 370 שקל לכל כמות הנרשמת להם על ידי הרופא, ובעקבות האסדרה החדשה צפוי המחיר לעלות לחלקם עד פי ארבעה

13.05.2019, 08:22 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

כ־7,000 מתוך 40 אלף מטופלי קנאביס רפואי נרשמו בשנה האחרונה לקואופרטיב מטופלי הקנאביס הרפואי קנאטיב שהוקם ב־2017, בדרישה להוריד את המחירים המסתמנים במסגרת האסדרה החדשה בתחום הקנאביס, שטרם נכנסה לתוקף. כיום משלמים המטופלים 370 שקל לכל כמות קנאביס רפואי הנרשמת להם על ידי הרופא, ובמסגרת האסדרה החדשה יחויבו לשלם על פי הכמות שיצרכו. המשמעות לחלק מהמטופלים — עלייה של עד פי ארבעה במחיר הקנאביס הרפואי. 

קראו עוד בכלכליסט

קנאטיב המנוהל כמלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) פנה לאחרונה לחוות הקנאביס הרפואי בניסיון לייצר דיאלוג משותף עם החברות לאספקת קנאביס רפואי לחבריו. אורי גלזר, מייסד הקואופרטיב ומי שקיבל את הרישיון הראשון לשימוש קנאביס רפואי בישראל, מסר ל"כלכליסט", כי "הוצאה שתגיע ללמעלה מ־1,000 שקל בחודש היא משמעותית, בעיקר לחולים הנדרשים לקנאביס רפואי, שרובם הם חולים קשים".

חברי הקואופרטיב שעמם שוחח "כלכליסט" מספרים, כי הם מעוניינים להבטיח נגישות מלאה לקנאביס רפואי, באיכות גבוהה ו"במחיר הוגן". הקואופרטיב מדווח כי הגיעה אליו התחייבות מספק בחו"ל לאספקת קנאביס רפואי בעלות של 0.5 דולר לגרם, שיוסדר לאחר שיוסדר גם היבוא.

"אם לא יתאפשר בידינו לייבא", אומר גלזר, "לא נהסס לפנות לבג"ץ". בקואופרטיב עובדים על מודל כלכלי שיספק למטופלים בעלי רישיון כמות חודשית של 30 גרם קנאביס רפואי בחינם לכל החיים – לכל מטופל שיצטרף, ומבטיחים לחשוף את המודל עם חשיפת שם החוות שעמן יעבדו.

גלזר מבהיר, כי "הרגולטור הניח תשתית מצוינת וקבע מסגרת פעולה, ואנחנו לוקחים את זה צעד אחד קדימה. המחיר הוא רק פרמטר אחד, במצב הקיים מטופלים משלמים הרבה כסף ומקבלים מוצרים שאינם ראויים לשימוש. אנחנו כוח צרכני של עשרות אלפי מטופלים, ונפעל יחד עם היצרנים כדי להבטיח הן להם והן לנו ודאות".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות