אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחדשות עירונית בדרום ת"א: 146 דירות ייהרסו, 515 יוקמו הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים

התחדשות עירונית בדרום ת"א: 146 דירות ייהרסו, 515 יוקמו

הוועדה המקומית לתכנון ובניה תדון בפרויקט שמתוכנן לקום בשכונת רמת הטייסים עד 2028 - הכולל 66 אלף מ"ר בנוי ובו יהרסו 12 בניינים ויוקמו 8 מגדלים; גם בשדרות סמאטס שבצפון הישן מתוכננת התחדשות - בניין בן 3 קומות יהרס וייבנה מחדש

14.05.2019, 10:16 | בילי פרנקל

התחדשות עירונית בשכונת רמת הטייסים הוותיקה בדרום מזרח תל אביב: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה צפויה לדון מחר (ה') בפרויקט רחב היקף המתוכנן לשכונה, הכולל הריסת 12 מבנים ישנים עם 146 יחידות דיור ובניית מגדלים עם 515 דירות חדשות במקומם. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט משתרע על מתחם של כ-30 דונם בין דרך הטייסים, רחוב אשרמן, רחוב חבצלת, רחוב עודד ורחוב ההגנה. במסגרת זו ייבנו 8 בניינים חדשים, שניים בני 15 קומות ושישה נוספים בני 10-8 קומות, בשטח של כ-66.8 אלף מ"ר בנוי. בחזית הבניינים לכיוון רחוב עודד, יוקצו כ-850 מ"ר עבור שירותים בעלי אופי ציבורי כמו סניפי דואר או קופת חולים.

הדמיה לתוכנית רמת הטייסים , הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים הדמיה לתוכנית רמת הטייסים | הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים הדמיה לתוכנית רמת הטייסים , הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים

בנוסף הוקצו בפרויקט 1.8 דונם לטובת שטח למבני ציבור, ששימושיהם ייקבעו בעתיד על ידי עיריית תל אביב ושצפויים לכלול אשכול גני ילדים. הדיירים הוותיקים צפויים לקבל דירות חדשות וגדולות יותר בבניינים בתקן עמיד בפני רעידות אדמה, עם ממ"ד, מרפסת, מחסן וחניה.

התוכנית כוללת גם שדרוג של המרחב הציבורי בשכונה, כולל שטחים ירוקים, שבילי הולכי רגל מוצלים וגינות קהילתיות. כמו כן כוללת התוכנית שדרוג של מערך התנועה והנגשה של השכונה לדרך הטייסים, דרך ההגנה ופארק וולפסון.

עד כה הצטרפו למיזם כ-60% מדיירי המתחם. יזמית הפרויקט, קבוצת אביליה, המתמקדת ביזמות, תכנון, השכרה וניהול של שטחי נדל"ן, מציינת כי בתכנון הושם דגש על שיפור של תנאי המגורים בשכונה, תוך מתן מענה לצרכי ציבור ולפתרונות תנועה וחנייה, מתוך הסתכלות אסטרטגית עתידית על מבנה ומרקם החיים בפרויקט.

בחברה מקווים להתחיל בעבודות הבנייה בשנת 2022, בשאיפה לסיימן עד 2028. התכנון הופקד בידי בלומנטל ודרסלר אדריכלים.

הדמיה לתוכנית רמת הטייסים , הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים הדמיה לתוכנית רמת הטייסים | הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים הדמיה לתוכנית רמת הטייסים , הדמיה: בלומנטל דרסלר אדריכלים

התחדשות בצפון הישן של תל אביב

גם הצפון הישן של העיר משנה בהדרגה את אופיו, זאת לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה העניקה לאחרונה היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 – 2, במסלול של הריסה ובנייה, לבניין הממוקם ברובע 4.

עו"ד זיו גרומן ממשרד גרומן ושות' המתמחה בהתחדשות עירונית ומייצג את היזם, מציין כי מדובר באחד מהיתרי הבנייה הראשונים שניתנים לפרויקטים מסוג זה ברובע. הפרויקט כולל הריסת בניין ישן בן 3 קומות מעל קומת עמודים ברחוב שדרות סמאטס, רחוב קטן ויוקרתי הממוקם ממזרח לאבן גבירול, בין הרחובות פנס ליהודה מכבי.

המבנה שייהרס כולל כיום 7 דירות בשטח של 100-85 מ"ר. במקומו מתוכנן בניין חדש בן 8 קומות עם 16 דירות, מעלית וחניון תת קרקעי של 2 קומות. שטח הדירות החדשות ינוע בין 90 מ"ר ל-120 מ"ר, בתוספת מרפסת שמש של 12 מ"ר, כשלכל דירה תוצמד חנייה תת קרקעית ולחלקן גם מחסן.

כמחצית מהדירות החדשות שייכות ליזם, קבוצת יושפה, כשהדירות הסטנדרטיות נמכרות במחירים שמשקפים כ-54-58 אלף שקל למ"ר. בקבוצה מעריכים כי דירות הפרימיום יימכרו במחירים גבוהים עוד יותר. הדיירים הוותיקים יקבלו דירות גדולות בכ-20 מ"ר לעומת דירותיהן הישנות, בתוספת מרפסת שמש.

הפרויקט קיבל את אישור הוועדה המקומית כבר במאי 2017, אך רק לאחרונה יצא לו היתר הבנייה. גורמן מציין שכל בעלי הזכויות בבניין חתמו על ההסכם וכי כעת הם יפנו את דירותיהם לקראת הבנייה שצפויה להתחיל בעוד מספר חודשים ולהימשך כשנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות