אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו תוכלו לקנות את האסטון מרטין של ג'יימס בונד, אבל זה יעלה לכם 3.5 מיליון דולר צילום: Everett Collection

עכשיו תוכלו לקנות את האסטון מרטין של ג'יימס בונד, אבל זה יעלה לכם 3.5 מיליון דולר

החברה תייצר 25 מכוניות מדגם DB5 שבו נהג לראשונה שון קונרי בתפקיד ג'יימס בונד בסרט "גולדפינגר" ב-1964; כל מכונית תהווה העתק מדויק של הדגם מהסרט ותכלול מגוון אביזרים המופיעים בו כמו העתקי מכונת ירייה, לוחיות רישוי מתחלפות, ומכונת עשן להתחמקות אלגנטית

14.05.2019, 22:25 | שירות כלכליסט

אם שמתם עין על משרת רוצח שכיר, לאסטון מרטין יש בדיוק את המכונית שאתם צריכים. לפני עשרה חודשים הודיעה החברה שבכוונתה לייצר סדרה מוגבלת של מכוניות אסטון מרטין 1964 DB5, מאותו הסוג בו נהג לראשונה שון קונרי בתפקיד ג'יימס בונד בסרט "גולדפינגר".

קראו עוד בכלכליסט

עשרים וחמש מכוניות מהסוג הזה יועמדו למכירה במחיר התחלתי של 2.75 מיליון פאונד, או כ-3.5 מיליון דולר. כל מכונית תכלול מגוון אביזרים שנשמעים מסוכנים, בדומה לזו שמככבת בסרט, בין היתר לוחיות רישוי מתחלפות שיכולות להציג שלוש אפשרויות שונות, והעתקי מכונות ירייה שמבצבצים מאחורי נורות האיתות.

אסטון מרטין DB5 מהסרט ג אסטון מרטין DB5 מהסרט ג'יימס בונד "גולדפינגר" | צילום: Topgear אסטון מרטין DB5 מהסרט ג

מאפיינים נוספים כולל "מכונת עשן" שיכולה למסך את המכונית ולהסתירה מרודפיה, והעתק של מרססי השמן שמשאירים שובל חלקלק מדומיין מאחורי המכונית. ובמקרה שזה לא מספיק, המכונית מכילה גם מדוכות התנגשות מלפנים ומאחור. כרגע אין תכניות לכלול במכונית גם כסא מפלט כמו שהיה בה בסרט, אבל "יכולות להיות עוד הפתעה או שתיים כשתלחצו על כפתור כסא המפלט", כך אמרה אסטון מרטין.  

המכוניות מיוצרות במתקן Aston Martin Works בעיר ניופורט פגנל שמחוז באקינגהמשייר שאנגליה, אותו מפעל שייצר את ה-5DB המקוריות. העבודה העיקרית שמבוצעת כיום במפעל הזה הוא שחזור מכוניות אסטון מרטין קלאסיות, בעוד מתקן הייצור העיקרי של החברה נמצא בוורוויקשייר.

אסטון מרטין DB5 בסרט ג אסטון מרטין DB5 בסרט ג'יימס בונד "גולדפינגר" - יהיו חדשות לגמרי ויהוו העתק מדויק של הדגם הזה מ-1964 כמעט בכל אספקט שלהן | צילום: Everett Collection אסטון מרטין DB5 בסרט ג

המכוניות שייוצרו יהיו "מכוניות המשכיות/עוקבות" (continuation cars), כלומר שלמרות שהן יהיו חדשות לגמרי, הן יהוו העתק מדויק של הדגם הזה מ-1964 כמעט בכל אספקט שלהן, למעט האביזרים המיוחדים שיתווספו להן. כולן ייצבעו באותו צבע, Silver Birch, בדיוק כמו המכונית מהסרט כמובן.

המחיר עשוי להיראות גבוה אבל ביחס לאחת המכוניות המקוריות שמצולמות בסרט מדובר במציאה. ב-2010 שילם אדם 4.6 מיליון דולר עבור אחת מהמכוניות המקוריות. המכונית השלמה הנוספת היחידה שצולמה לסרט גולדפינגר נגנבה ב-1997 ומקום הימצאה אינו ידוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות