אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאואר עמדה בתחזיות: הציגה יציבות ברווח ובהכנסות ברבעון הראשון צילום: זהר שחר

טאואר עמדה בתחזיות: הציגה יציבות ברווח ובהכנסות ברבעון הראשון

יצרנית השבבים ממגדל העמק רשמה הכנסות שהסתכמו ב-310 מיליון דולר, זאת לעומת הכנסות של 312.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד; טאואר צופה שהמכירות ברבעון השני יסתכמו ב-306 מיליון דולר, נמוך יותר ב-2 מיליון דולר מהתחזיות הנוכחיות של האנליסטים

15.05.2019, 12:38 | חזי שטרנליכט

חברת טאואר סמיקונדקטורפרסמה היום (ד') את הדוח הכספי לרבעון הראשון של 2019 וממנו עולה כי הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים כאשר הציגה רווח למניה של 30 סנט (Non-GAAP) - מול צפי של 29 סנט בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית השבבים ממגדל העמק עדיין מנסה להתאושש משנה משברית שבמהלכה חוותה האטה גלובלית יחד עם סקטור יצרני המוליכים למחצה בתחומים כגון שוק הסמרטפונים ואחרים.

"עמדנו בכל הצפיות של האנליסטים בשוק", אמר מנכ"ל טאואר סמיקונדקטור, ראסל אלוונגר. "גם בהכנסות וגם ברווח למניה. הרווח למניה (GAAP) עמד על 25 סנט, ירידה של סנט אחד ביחס לשנה שעברה. זה היה משום שבמהלך השנה שחלפה המרנו אג"ח ובסיס המניות גדל. אבל זו היתה ירידה עקב דבר טוב למשקיעים ולחברה".

"בטאואר קיבלנו החלטה לפני כמה שנים שאנחנו לא הולחים להתחרות על מחירים, אלא שנהיה אגרסיביים מאוד במקומות שבהם אפשר לייצר ערך. הרבעון הראשון שלנו כלל סביבה עסקית קשה לשוק, ולא רק לסמיקונקטורס, אבל הם נפגעו במיוחד. ועדיין עמדנו בציפיות האנליסטים. כל שולי הרווח שלנו, הכל היה מעל לצפיות", הוסיף.

השנה שעברה היתה קשה מאוד לחברה והמניה נחתכה בה ב-52%. החברה רשמה הכנסות שהסתכמו ב-310 מיליון דולר בתום הרבעון הראשון של 2019. זוהי ירידה לא חדה מול הכנסות של 312.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה עברה בפחות ממיליון דולר את התחזית הממוצעת של האנליסטים למכירות שלה ואלוונגר מדבר על צמיחה אורגנית משופרת, כשהוא מחסיר את הפעילות של החברה במיזם המשותף עם פנסוניק ושל מפעל מקסים שהיא מחזיקה בסן אנטוניו שבקליפורניה.

טאואר צופה שהמכירות ברבעון השני יסתכמו בסך של 306 מיליון דולר, נמוך יותר ב-2 מיליון דולר מהתחזיות הנוכחיות של האנליסטים. טווח התחזית שלה לרבעון השני הוא בתחום של 5% כלפי מעלה או מטה. בין הגורמים לשחיקה בביצועי החברה נמצאת ירידה צפויה במכירות של טאואר לחברת פנסוניק ברבעון השני, בסכום של כ-20 מיליון דולר. בחברה מציינים כי תחזית המכירות לרבעון השני משקפת צמיחה אורגנית, בניכוי השפעת פנסוניק ונושאים נוספים, של כ-10% לעומת הרבעון הראשון של 2019.

לדברי אלוונגר, "השווקים שהולכים ממש טוב הם בתחום ניהול האנרגיה (Power Management). זה תחום שהולך חזק, גם הפלטפורמות לניהול מקבצים של סוללות, גם תחום הרכב שגדל בסין. ראיתי דו"ח שדיבר על זינוק חד בהזמנת רכבים חשמליים שם ברבעון הראשון. גם הפלטפורמות בתחום המובייל הולכות טוב. כל נושא זיהוי הפנים תופס תאוצה בסין. אתה יכול ללכת שם למסוף בנקאי שעובד רק עם טכנולוגיה לזיהוי פנים".

מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר, צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר | צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר, צילום: ערן יופי כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות