אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציור של מונה נמכר ב-110.7 מיליון דולר - מחיר שיא לצייר הצרפתי ציור: קלוד מונה

ציור של מונה נמכר ב-110.7 מיליון דולר - מחיר שיא לצייר הצרפתי

הציור, מספר 25 בסדרת "ערימות השחת" מ-1890, נרכש במכירה פומבית בניו יורק על ידי קונה אלמונית, תמורת סכום הגבוה פי 44 מזה שעבורו נמכר לראשונה - 2.5 מיליון דולר ב-1986 - ולאחר ששישה קונים פוטנציאליים התחרו עליו במשך 80 דקות

15.05.2019, 14:01 | שירות כלכליסט

ציור "ערימות שחת" המפורסם של הצייר קלוד מונה מ-1890, נמכר אתמול (ג') עבור 110.7 מיליון דולר - שיא עבור ציור של האימפרסיוניסט הצרפתי - לקונה אלמונית ונחבאת אל הכלים שישבה בשורה השנייה מהסוף בבית המכירות סות'ביס שבניו יורק.

   

קראו עוד בכלכליסט

הציור "ערימות שחת", ציור: קלוד מונה הציור "ערימות שחת" | ציור: קלוד מונה הציור "ערימות שחת", ציור: קלוד מונה

מכירת הציור, שנושא את הכותרת של סדרת "ערימות השחת" אליה הוא משתייך ואת המספר הסידורי 25, אמורה להכניס מעט אנרגיה בשוק מוצרי היוקרה של האמנות, שרווחיותו עומדת למבחן בסדרת מכירות גדולות שמתקיימת השבוע.

מכירת הציור העלתה את סכום המכירות הכולל של סות'ביס ל-350 מיליון דולר - מעל התחזית שעמדה על 333.2 מיליון. הציור של מונה נמכר עבור סכום הגבוה פי 44 מזה שעבורו נמכר לראשונה במכירה פומבית ב-1986 – 2.5 מיליון דולר, וקבע בזאת שיא לציור אימפרסיוניסטי - שבפעם הראשונה עובר את רף ה-100 מיליון הדולר. הציור עקף את "חבצלות המים" של מונה, שנמכר בשנה שעברה עבור 84.7 מיליון דולר בבית המכירות קריסטי'ס, לאשתו של הבנקאי דייוויד רוקפלר - פגי.

ערבות הצד השלישי שנשא הציור – אמצעי לצמצום סיכונים שמבטיח שהציור יימכר בוודאות – עמדה על 55 מיליון דולר "בלבד", אך שישה קונים פוטנציאליים התחרו עליו במשך כמעט 80 דקות, והעלו את הצעותיהם במקפצות של שני מיליון דולר.

הזוכה, שישבה באולם המכירות, חייכה בזמן שעלתה בעקביות על הצעות מתחריה, שהשתתפו במכירה דרך הטלפון. עד כמה שידוע, היא אינה משתתפת קבועה במכירות של אמנות מודרנית ואימפרסיוניסטית בסות'ביז, אחרת לא הייתה יושבת מאחור – סימן להיותה אספנית חדשה.

בהמשך היא רכשה גם ציור של גוסטב קייבוט (Caillebotte) בשם "Halevy Street, Seen from the Sixth Floor", עבור 14 מיליון דולר - לאחר שמחירו החזוי נאמד ב-6 עד 8 מיליון דולר. מיזם האמנות "Wynn Fine Arts" של איל ביתי הקזינו לשעבר, סטין ווין, רכש גם הוא ציור - "גברת וכלב" של פבלו פיקאסו, תמורת 55 מיליון דולר - הרבה מעבר למחירו החזוי, שעמד על 30 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות